Zuzana Maléřová A znovu O květině...

Na podzim minulého roku vyšla nová kniha Zuzany Maléřové, spisovatelky a respektované rozhlasové moderátorky, kterou nazvala O květině s podtitulem Rozhlasový zpovědník. Úvahové texty, příběhy známých i neznámých, koloběh přírody a divadlo života a samozřejmě květiny jako symbolika našich povah, našeho údělu. Svízel, třtina, maceška či lilie a mnohé další se v knize objevují nejen v překvapivých literárních souvislostech, ale i na ojedinělých ilustracích Jeronýma Bohdana, který knihu ozdobil svými akvarely. Jemnou a čistou grafickou podobu dal knize Filip Skalák a tak není divu, že po všech stránkách nevšední titul O květině vydává nakladatelství Čas právě v těchto dnech v novém vydání. 

 

Zuzana Maléřová uvádí v Českém rozhlase Dvojka každý druhý pátek Noční Mikrofórum a již mnoho let svým osobitým způsobem probouzí posluchače nedělního Dobrého rána. Právě tato vysílání se z velké části stala inspirací a zásobárnou témat pro knihu O květině.

V neděli 5. srpna zazní v Dobrém ránu Dvojky tři ukázky z této knihy, které vynikajícím způsobem načetla herečka Carmen Mayerová. Pokud se s autorkou chcete setkat osobně a máte rádi hrady a zámky, máte příležitost 25. srpna od 18 hodin na hradě Humprecht, kde bude hlavním hostem v rámci hradozámecké noci, následovat bude koncert Alžběty Bohdanové s kapelou, která zazpívá písně z CD O lásku dál, ke kterým texty napsala Zuzana Maléřová.

 

Fotografie: Vlado Bohdan, Dagmar Hájková a Jana Pertáková

Fotogalerie