ZRODIL SE MULTIŽÁNROVÝ KLUB NA VLTAVĚ

Pro příznivce mnoha hudebních žánrů se nabízí nové intimní místo v Praze. Na Smíchovské náplavce Klub na vlnách Kamina Boat

Během prázdnin se dramaturgie vyspecifikovala a nabízí od šansonu, blues, rocku, jazzu, hip hopu, popu až po klasiku. Neobyčejné prostředí s barem příchozí vtáhne svou neopakovatelnou atmosférou a programem.

V září program nabízí například: provoaktivního písničkáře Xaviera Baumaxu (11.9.) úspěšnou kapelu Medvěd 009 (18.9.).

Při svém turné zavítá do klubu Kamina finský živočišný hudebník Martti Mäkkelä (20.9.) Jedinečné bude vystoupení „Hands on Music“ světoznámého hobojisty Viléma Veverky (24.9. ) s klavíristou, skladatelem Zdenkem Mertou. Jde o prolínání žánrů od klasiky (Astora Piazzolla) k filmovému hudebnímu mágu Ennio Morriconemu, až ke skladbám samotného Zdenka Merty.

„Vybral jsem si k sobě jednoho z nejlepší českých performerů současnosti, hobojistu Viléma Veverku, který přes své jednoznačně klasické hudební zaměření je schopen velmi autenticky a virtuozně realizovat i jiné hudební styly. Na klasickém půdorysu tak vzniká zajímavý hudební kompilát, který co do interpretační kvality a stylové vytříbenosti nemá v českém měřítku příliš obdoby. Pro mě samotného je pak setkání s „klasikem“, jakým Vilém Veverka primárně je, velké obohacení i novým impulsem pro novou tvorbu“, dodává Zdenek Merta.  

Na konci září pak ještě lze upozornit na neuvěřitelnou dětskou kapelu Music Family (29.9.).V říjnu se pak můžete těšit na mnohá vystoupení z nichž vybíráme: oblíbenou swingovou tančírnu s kapelou Swing Mustard (10.10.) nebo bigbítovou legendu Karla Kahovce za doprovodu George & Beatovens. K výročí 30. let od sametové revoluce se připravuje velký happennig na lodi...

www.kaminaboat.cz 

Fotografie: Dagmar Hájková a archiv klubu Kamina 

Fotogalerie