Zrcadlení - MARTIN FRIND - GALERIE AZERET

Galerie AzeReT, sídlící na pražských Vinohradech, právě mění svůj šat. Něžnou poetiku jedné z velikých dam našeho hereckého světa a dnes i uznávané malířky Blanky Bohdanové, teď vystřídá mužský pohled na svět, aby se později, v našich vzpomínkách, oba spojily a staly se součástí našeho vlastního vnímání,  jako ostatně vše, co na své životní pouti vidíme, potkáme, co nás osloví.

MARTIN FRIND, který je často nazýván „malířem undergroundu,“ se po pár letech vrací do mé galerie a já z toho mám velikou radost.  Ne jen proto, že se mě hloubka jeho obrazů dotýká, ale také protože setkání s ním, je vždy obohacením, které přináší radost z povídání si, z přátelství, které zabaleno do něhy a humoru otevírá obzory k další cestě životem. Tedy pokud se zrovna, věrný svému bohémství,  před vysíláním Nočního Mikrofóra  lehce neovíní. Ale i to jsme spolu zvládli, doufejme, s grácií ☺.  Ostatně si nás stále ještě můžete poslechnou a to na: Archiv - český rozhlas Dvojka – Noční Mikrofórum. 

                                                                    Tereza Pokorná

                                              

 MARTIN FRIND se narodil v Praze roku 1964. V letech 1979 – 1983 studoval na Střední umělecko-průmyslové škole v Praze u profesora Václava Bláhy obor užitá grafika. V roce 1986 pokračoval ve studiu na Akademii výtvarných umění obor figurální a monumentální malby u prof. Jiřího Ptáčka a obor experimentální kresby a plastiky u prof. Karla Malicha, kde v roce 1991 absolvoval diplomovou prací. Své obrazy představil na desítkách výstav v galeriích a jsou součástí soukromých sbírek v České republice, Belgii, Francii, Polsku, Rakousku, Slovensku i Německu. Na toulkách za krásami naší vlasti, můžeme narazit na jeho fresky na zdech kostela, či některé z kapliček u cesty. 

                                                      

 

Fotografie: Dagmar Hájková - Noční Mikrofórum a archiv M. Frinda

Fotogalerie