ZNÁMÉ ZPĚVAČKY PŘEDSTAVUJÍ SVÉ MÉNĚ ZNÁMÉ PÍSNĚ ZE 70. LET

Tomáš Padevět se opět dal do práce a jak bývá jeho dobým zvykem, vykouzlil další hudební dárek vonící vzpomínkami a možná také překvapením.  Právě spatřilo světlo světa pokračování CD edice ZNÁMÉ/NEZNÁMÉ. Po "jedničce", s nahrávkami z let šedesátých, se nyní posluchači mohou těšit na sedm populárních zpěvaček a jejich písně ze "sedmdesátek". 

Podmanivé hlasy a specifický interpretační projev vytváří z každé písně zážitek. Zahltí vás vlna energie, temperamentu a ženského půvabu Valérie Čižmárové, Marthy a Teny Elefteriadu, Petry Janů, Jany Kociánové, Jany Kratochvílové, Věry Špinarové a Milušky Voborníkové

Většina nahrávek byla ukryta po desetiletí v několika archivech a spatřuje tak světlo světa na hudebním nosiči zcela poprvé. 24 originálních nahrávek a zhruba 75 minut hudby.

Některé písně si vybraly zpěvačky samy: Petra Janů vybrala píseň Stromy, Miluše Voborníková Dům, kde se loučíš nebo Martha a Tena Elefteriadu Bouři. Také syn Věry Špinarové Adam Pavlík velice ocenil, že se objevují na desce dosud neznámé nahrávky maminky.

Slavnostního křtu v kavárně Lucerny se účastnily zpěvačky Martha a Tena Elefteriadu a Miluše Voborníková. S nimi také  hudební redaktor Slovenského rozhlasu Martin Jurčo, hudební skladatel Miki Jelínek, který složil a nahrál několik písní s Janou Kratochvílovou těsně před její emigrací a vydavatel Tomáš Padevět.

Titul je k dostání na fyzickém nosiči v e-shopech a v částečné podobně také digitálně.

 https://www.supraphonline.cz/album/541308-zname-nezname-2-sedmdesatky 

Fotografie: archiv Tomáše Padevěta

Fotogalerie