ZLÝ ČASY V EL ROYALE

                                                                      

Mysteriózní thriller Zlý časy v EL Royale přichází do našich kin 11.10 2018 a zlý časy skutečně přináší a to všem zúčastněným včetně hotelové budovy vonící zašlou slávou hracího “doupěte“ slavných a mocných své doby. Byla evidentně ideálním místem pro prožití všech možných lidských obsesí, ať již s následky nebo bez a též zhoubou pro všechny, kteří si mysleli, že jsou chráněni loajalitou majitelů a personálu, který si platí. Ale tak to v tomto Bohem zapomenutém místě, jehož středem prochází hranice mezi státy Kalifornií a Nevadou, nechodí. Být ve správný čas na správném místě neplatí ani pro žádného z pěti hlavních hrdinů  příběhu odehrávajícího se před našima očima. Své tajemství zde má každý a je jaksi ulehčující, že je přítomna alespoň jedna čistá duše, takže snad není nutno lámat hůl nad živočišným druhem honosícím se názvem Homo sapiens. Proč kdo přišel, kdo koho drží v šachu a ke komu bude osud milosrdný neprozradím. Během  142 minut tak učiní tvůrci filmu. Není to doba zrovna krátká , ale naplnili ji bohatě, ostatně navštívíme také minulosti všech hrdinů, což prostě svůj čas vyžaduje. Nudy není třeba se bát, přesto, že by někdo možná řekl, že je příběh  filmu sestaven se samých dobových klišé. Ok je, ale co, vše už přece bylo řečeno a ukázáno nejednou a scénárista a režisér snímku pan Drew Goddard ani netvrdí, že nám předkládá nové objevy na poli lidské psyché, či novinky patřící k místu v němž se děj odehrává. Přesto se mu daří nás opakovaně překvapit. Pro herce je darem s tímto autorem a režisérem  pracovat, dává jim velký prostor pro sebevyjádření, nejednou mají možnost hovořit i beze slov a každý z nich si také na plátně projde celou řadou emocí.

Oscarový Jeff Bridges je jistě tím, koho fanoušci zaplní nejvíce míst v kinosálech a svoji roli si evidentně užil,  anglická herečka, zpěvačka, skladatelka a textařka Cynthia Erivo stojící po jeho boku, je vynikající a dojemná, její zpěv se v publiku jistě dotkne každého. Dále se potkáme s tajemnou a sexy Dakotou Johnson, přesně takovou, jakou ji známe z filmů Oslněni sluncem, či například Padesát odstínů šedi. Australan Chris Hemsworth vyměnil pro tento film svůj známý šat hrdiny jménem THOR zachraňujícího svět za hippies košili psychopatického vůdce sekty, aby svůj hlavní boj svedl tentokrát s mladým, talentovaným Lewisem Pullmanem v roli „pána domu“.

 

Takže pokud jste milovníci filmového žánru - thriller – přeji vám dobrou zábavu.                                                         T.P.

 

Fotogalerie