ZLATÝ KUCHAŘ ROKU 2023 - JAN KNEDLA

Kuchařské ocenění Zlatý kuchař proběhlo 18.4. 2024 v příjemné atmosféře secesního podniku Cafe Louvre na Národní třídě v Praze.

Ceny převzali vítězové v sedmi kategoriích – Zlatý kuchař, Zlatý zahraniční kuchař, Objev roku, Síň slávy, Zlatý cukrář, Hvězda street foodu a Volba veřejnosti. 

O pořadí rozhodovali hodnotitelé z řad odborníků a fandů gastronomického řemesla. U každého z nominovaných byla oceněna především invence, kreativita a originalita. Pořadatelé též opět vrátili populární kategorii Volba veřejnosti, která proběhla online na webu www.zlatykuchar.cz. R

Vítězem ocenění Zlatý kuchař se stal Jan Knedla ( Papilio, Vysoký Újezd ), na druhém místě se umístil Marek Fichtner (Červený Jelen, Praha 3) a třetí místo obsadil Jan Punčochář (U Matěje, Praha ). Zlatým zahraničním kuchařem byl zvolen Matteo De Carli (Casa De Carli). Objevem roku je Dominik Unčovský ( Makro akademie, Praha).

Zlatým cukrářem byli vyhlášeni manželé Michal a Gabriela Hrubcovi (Votre plaisir, Praha). Do Síně gastronomické slávy byl uveden Vladislav Stuparič .

Hvězdou street foodu byl zvolen Radek Příhonský (TacoTruckMex ). 

V kategorii Volba veřejnosti zvítězil Jaroslav Viktora (Angusfarm, Soběsuky ). 

Ceny vyrobil ve svém studiu kovář Jiří Hrála. 

Kompletní výsledky všech oceněných najdete na našich webových stránkách www.gastroahotel.cz.