ZLATKA BARTOŠKOVÁ & OLGA SOMMEROVÁ * VEČER ŠANSONŮ A POVÍDÁNÍ

Mám  velkou  radost, když potkám lidi, na kterých je vidět, že milují život …

Pravidelný pořad šansonů a povídání o životě a lásce k profesi „Život je šanson“ uvádí od počátku letošního roku každý měsíc v kavárně Činoherního klubu šansoniérka Zlatka Bartošková. Svým naladěním je návratem ke klasickým klubovým večerům s hudbou a slovem.  

„ Víte, muzika je prostě můj život, bez ní by mě bylo jen půl, a tak mám vždycky velkou radost, když potkám podobně „trefené“ lidi, na kterých je vidět, že milují život a svoji profesi. Je to obrovský dar, když člověk může naplno dělat to, co má rád. A tak jsem se rozhodla o tato vzácná setkání podělit,“ říká Zlatka Bartošková.

Od počátku tohoto roku rozšířila Činoherní kavárna svoji nabídku o večery s živou hudbou a slovem, a šansonové večery Zlatky Bartoškové se už staly něčím, na co se takzvaně „začalo chodit“. Hosté pořadu „Život je šanson“ jsou lidé, pro které je jejich povolání nejen činností, ve které jsou uznávanými odborníky, ale naplňuje je i jako lidi. A je jedno, jestli jste herec, fotograf, manager, nebo třeba v tropických krajinách sbíráte brouky. Důležité je, jestli svoji práci děláte s láskou. S tím, že pro vás prostě není jiná cesta. A děláte ji tak, že má smysl nejen pro vás, ale i pro druhé. A je to to jediné a pravé místo v životě, které jste našli a které k vám neodvolatelně patří.

Mezi těmi, kteří přijali pozvání do „křesla pro hosta“ byli například herečka Lilian Malkina, kouč a „hledač lidského potenciálu“ Jan Mühlfeit, jaderná fyzička Dana Drábová, fotograf Robert Vano nebo naposledy neurochirurg Vladimír Beneš. Ve čtvrtek 29. června 2017 bude hostem filmová dokumentaristka a pedagožka Olga Sommerová.

Zlatka Bartošková je člověk, který vždy dělá věci tak, jak je cítí, srdcem. A tato volba se odráží v atmosféře každého večera i ve výběru hostů, kteří  se občas vracejí i jako diváci. Příběhy Zlatčiných šansonů, ve kterých si člověk může najít kus toho svého, se setkávají s profesními a lidsky silnými příběhy jejích hostů. Ve všech je cítit opravdovost, láska k životu a určitá pokora ke všemu, co s sebou přináší.  A zřejmě v tom je jejich kouzlo.