ZKRÁTKA BOŽÍ (matka) TEREZA

„Tohle miluju! Jen tak stát a dívat se do dálky…“ – takto uvedla Tereza druhý díl pořadu Mise nový domov, kterým se opět vrátila na obrazovky. Navážu na ni konstatováním: Terezu miluju! Jen tak sedět a dívat se na ni, když moderuje… 

 

DRUHÝ díl pořadu, který má nejen smysl, ale je ve své podstatě jedinečný! Hlavními aktéři DVA lidé, ke kterým nebyl osud přívětivý, protože nevidí tak, jak my ostatní. Zdá se mi až neuvěřitelné, že ještě v dnešní době může kdokoli ZNEUŽÍT handicap člověka ke svému prospěchu… Neuvěřitelné, BOHUŽEL reálné. A TEREZA se svým týmem vkročí do životní cesty lidem, kteří si zaslouží víc, než jen slova: Tak to je mi líto! To mě mrzí! TEREZA jim se svým týmem převrátí život naruby. Totálně. Navíc čistě, s pokorou, originálně a tak, že na konci pořadu člověk brečí jak želva. Dojetím, štěstím, radostí… Chtěl bych na tomto místě něco říct. Otevřeně, bez zbytečných zdvořilostních frází, bez okolků. Tak, jak to cítím. Otevřeně o TEREZE. O matce Tereze – ať už v přeneseném, či skutečném slova smyslu, protože na ni platí obojí! 

Když se před rokem objevil na obrazovkách pořad Akce nový domov, neměla to Tereza v roli moderátorky jednoduché. Proč? Každý její návrat po nějakém čase na televizní obrazovky spustí vlnu patřičného zájmu. Zájmu diváků, zájmu médií, zájmu závistivců, intrikářů, těch, kteří jsou zahlceni zlobou natolik, že propast Macocha ve tmě je proti nim Las Vegas. Ovšem nikdo (Krom pár vyvolených – jak příznačné, vzpomínáte na Terezu při moderování Vyvolených?!) nevěděl, že se jedná o testování nového formátu. Bylo natočeno pár dílů, ty se odvysílaly a... Konec. Nejedno z tištěných či on-line médií začalo Terezu pohřbívat. Patřičně šťavnatými titulky (Smutný konec slavné Terezy Pergnerové: Skončí na veřejných záchodcích?, Pergnerová dostala padáka před svátky... atd.), aby si jejich plátek koupilo co nejvíce lidí. Ale NIKDO nevěděl, že Tereza se svým týmem už pracuje na dalších dílech, které chtěli mít (a podle dosud odvysílaných mají) patřičně vyšperkované a emočně vychytané. NIKDO o ničem nevěděl a štáb spustil natáčení nových dílů. Nově, Tereze a realizačnímu týmu se podařil husarský kousek. Smekám před nimi. Ano, Tereza musela BOHUŽEL skousnout pár opětovných mediálních útoků, ale zvládla to bravurně – ostatně jako vždy a dosud všechno. MLČELA. NEREAGOVALA. NEBRÁNILA SE. Už je natolik otřískaná tuzemským mediálním prostředím a VÍ. Zkrátka tomu, co je pro život bezpředmětné a nepodstatné nepřikládala žádnou svou pozornost. Tu směrovala ke své rodině, svým dětem a tomu, co teprve vznikalo. Aby to ve výsledku bylo co nejlepší. POVEDLO SE! 

Jsem šťastný i za to, že Tereza UŽ pěkných pár let NEŘEŠÍ blbosti a podlosti vypadlé z hlav jedinců, kteří ji neznají osobně, nechodí v jejích botách, netuší, jak neuvěřitelnou sílu Tereza v sobě má. Díky ní přečkala dny, které by pro jiné (právě pro ony chytrolíny, kteří vědí o opravdovosti života pramálo, ale píšou o komkoli cokoli a absolutně jim nedochází, že VŠECHNO, CO ČLOVĚK UDĚLÁ, SE MU VRÁTÍ!) byly na tomto pozemském světě definitivně poslední, s úsměvem a v naprosté pohodě. Ti, kteří vědí, jak to v životě opravdu chodí, tak v případě toho, že pomáhají, rozdávají radost, štěstí… nic nečekají. Protože VÍ. Ví, že se jim to v dobrém vrátí, ale s tímto nikterak nekalkulují! A já vím, že Tereza Pergnerová je zkrátka boží. Nejen člověk, ale i moderátorka. NIKDO ji nemůže trumfnout, protože je ORIGINÁLNÍ, SVÁ, SPECIFICKÁ, UPŘÍMNÁ, EMPATICKÁ, NENAPODOBITELNÁ a POZITIVNÍ. Zkrátka VÍ. Ví, že v jednoduchosti je síla, že nic není nemožné a miluje, když může tam, kde je jí dobře, třeba jen tak stát a dívat se do dálky…  A co je v té dálce k vidění? Nechejte se překvapit! Až přijde ten správný okamžik, uvidíte to taky. A já VÍM, ŽE BUDETE OPĚT MILE PŘEKVAPENI. 

 

Text : Luboš Nečas,

Foto: TV Nova, grafika úvodní fotografie: STYLEnew.cz     

 

Fotogalerie