Zdeňka Mazúrová - Bezlepkové pečení pro každého

 Skvělé domácí dobroty nejen pro celiaky

Řada známých osobností drží bezlepkovou dietu, někdo ze zdravotních důvodů musí, jiní se po ní cítí lépe. Drží ji Victoria Beckham, Miley Cyrus, Gwyneth Paltrow, Scarlett Johansson, Lady Gaga. Také herečka Šárka Vaculíková prozradila, jaké to je držet bezlepkovou dietu…

Není vždy snadné sehnat vše pro pestrou stravu bez lepku. Už nehledejte, kde pořídit sladkosti pro bezlepkovou dietu. Jsou tady! Vždy čerstvé, zaručeně zdravé a dobré, domácí. Autorka, která má bohaté zkušenosti s dietou celiaků, nabízí 70 osvědčených receptů – palačinku z trouby na snídani, tvarohové nočky s jahodovou omáčkou k lehkému obědu, čokoládový cheesecake k oslavě narozenin, citronové zákusky se šlehačkou pro hosty, makovou bábovku pro nedělní odpoledne  a mnohé další, které bez obav zvládnete v pohodlí domova. 

                O Zdeňce Mazúrové        

Její dcera má celiakii. To ji přivedlo k bezlepkovému pečení. A protože v kavárnách a restauracích nebyla informovanost o bezlepkovém sortimentu, přivedlo ji to k myšlence dodávat bezlepkové pečení do kaváren. Udělala si průzkum trhu, vyřídila vše potřebné a začala péct. Běžné, obyčejné věci – bublaninu, bábovky, linecké, perník... Ovšem z kvalitních surovin a bez lepku! Bezlepkovému pečení se věnuje 9 let. Baví ji, když se jí povede perfektně upéct bezlepkovou verzi, která není k rozeznání od moučníků z běžné mouky. 

Linecké cukroví zkoušela 5 let, než byla spokojená. 

Dává přednost autentičnosti pokrmu. Hlavně, aby byl připravený s nadšením a láskou. Ostatně o jídle a surovinách by mohla hovořit celé hodiny.

Úspěšná podnikatelka, také cukrářka, ale především milující manželka a maminka tří úžasných dětí je nejraději se svou rodinou. Ráda vaří a poznává milovanou Itálii.

Kniha vyjde  v říjnu  2017 v Euromedia Group, a. s. Praha

Fotografie :  Petra Novotná 

Fotogalerie