ZBRUSU NOVÝ ZAČÁTEK VŠEHO!

U každého úplňku platí, že jeho energetická intenzita a působení se projevují už 3 dny před samotným dnem, kdy úplněk probíhá a doznívá další 3 dny po něm. Tudíž březnový úplněk bude mít ještě svou energetickou dohru v den, na který pro letošek připadá jarní rovnodennost, čili počátek jara. No, a jak známo teprve s jarem přeci začíná zbrusu nový rok. Nač se s výše uvedenými „úkazy“ můžeme těšit?

MĚJTE OČI OTEVŘENÉ, UŠI NASTRAŽENÉ!

Březnový úplněk procházející znamením Panny je podle astrologů „nastaven“ na 18. den třetího měsíce kalendářního roku, což je pátek a zcela konkrétně pak na 17 minutu po osmé hodině ranní. Podle uvedeného astrologického znamení bude mít tento úplněk silný vliv na následující orgány: trávicí trakt, tenké, tlusté i slepé střevo, dvanácterník, slinivku břišní a z orgánů smyslových pak na oči a uši! Už jen to samo o sobě, protože ve spojitosti s energiemi úplňků se nelze oprostit od lidských emocí a nejrozličnějších vnitřních pocitů, jež se odehrávají v našich fyzických tělech, je dobré zdůraznit, že nic se neodehrává ani neděje náhodou a v této spojitosti by bylo velmi vhodné se zaměřit na vše, co uvidíme a uslyšíme. A pozor! Nejen za pomoci těchto našich smyslových orgánů, ale stejně tak i za pomoci našeho vnitřního zraku a sluchu – tedy intuice! Jak se již léta traduje: Co oči nevidí, srdce nebolí – převedeme-li toto částečně pravdivé konstatování do přicházející reality a přímé spojitosti s březnovým úplňkem, pak bychom měli říct, že většina jedinců „uvidí“ věci, které jim dosud byly skryté a mnohé jejich srdce už jen při pouhém pohledu i zabolí. V tomto kontextu ovšem zdůrazňuji, že i když to pro dotyčné nebude v první chvíli příjemné, za nějaký čas sami pochopí, že „to“ bylo nezbytné, protože je to nejen na jejich zdejší pozemské životní, ale i duchovní cestě posunulo o pěkný kousek dál. Pro jejich dobro. Bude se tak odehrávat spoustu věcí a čistě individuálně – dle energetické síly každého jedince a podle toho, nač je v danou chvíli „už připraven“! Ostatně: Všechno „zlé“ je pro něco dobré, a jelikož březnový úplněk uzavírá roční cyklus a období spánku a dlouhého „odpočinku,“ uzavírá se jím další významná kapitola v životech každého z nás a všech jedinců na zemi. Blíží se konec (zimy). Nadchází čas uzavření další kapitoly (všeho, co bylo dosud!) a s každým dalším nádechem se tak můžeme těšit na vše NOVÉ a PŘÍCHOZÍ. A přesně tak, jak si „to“ každý z nás nastaví sám v sobě, přesně tak se věci uvedou do pohybu! Fráze? Nikoli! Pamatujte, že každá myšlenka je de facto energie, která spouští další sekvence svého „hmatatelného“ uskutečnění, mění se v  realitu, přeměňuje v hmotu, spouští další sekvence svého „hmatatelného“ uskutečnění. Co je tedy nejvhodnější v době tohoto úplňku činit? Držet se velmi pravdivého: PŘEJ A BUDE TI PŘÁNO, DEJ A BUDE TI DÁNO!

PRVNÍ JARNÍ DEN - PŘIVÍTEJME SKUTEČNÝ NOVÝ ROK!

Ve spojitosti s úplňkem, o němž právě byla řeč a který uzavírá poslední roční období – zimu, která podle kalendářů začala už v loňském roce, je dobré zmínit následující: Už ve školních lavicích jsme se učili následující sled ročních období: JARO, LÉTO, PODZIM, ZIMA, tudíž „nový rok“ dle přírody a stejně tak dle mnoha lidí napříč planetou zemí, který přírodu (a nejen ji!) ctí, začíná s příchodem jara. To letošní k nám „vstoupí“ 20. března, třiatřicet minut po 16 hodině. V tu chvíli začíná jaro, tedy další kalendářní rok – alespoň tedy dle sledu ročních období a přírody. A jak jej můžeme přivítat? Přinejmenším PODĚKOVÁNÍM za to, že vstoupil do našich životů a PODĚKOVÁNÍM právě „skončenému“ roku minulému, jež se výše uvedeným (časovým) okamžikem stává jednou pro vždy minulostí! Stejným způsobem můžete přivítat jaro a pomyslně zamávat zimě. Vše se začíná probouzet, vše kolem nás zelenat, „drát“ se na povrch a „pozvolna vstupovat do plné krásy“.  V čase probíhající jarní rovnodennosti je velmi vhodné podporovat pro nás nezbytný živel – vodu! Tak, jak vám to přijde nejvhodnější. Otužováním, projít se bosou nohou v ranní rose, opláchnout si obličej u studánky … Pokud je na vás voda v přírodě příliš „studená“, můžete tak pochopitelně učinit i doma, nicméně obličej je vhodné si ráno opláchnout nikoli vlažnou, ale studenou vodou. Stejně tak stačí, když si např. na sebe oblečete prádlo či součást oblečení v modré barvě a vodu si při tomto úkonu vybavíte. Obklopte se „jarními“ dekoracemi, barvami, které symbolizují jaro – už jen těmito zdánlivými drobnostmi nevědomky aktivujete energie probuzení, očištění a nových začátků. Všichni totiž v uvedený den a čas budeme stát na pomyslné startovní čáře a v tu chvíli bude „nejlepší“, abychom si každý sám za sebe a svými slovy vnitřně uvědomili, že ona nová cesta, na kterou se právě vydáváme, bude přesně taková, jakou si zasloužíme. Každý sám za sebe. Přesně taková, jakou si ji na onom pomyslném startu ve své vlastní mysli, ve své hlavě „nastavíme“!

STYLEnew.cz vám přeje, aby ona nová cesta byla nejen provoněná typickou jarní vůní, ale také co nejlepší, nejzdravější, nejradostnější, nejspokojenější, nejhonosnější, nejštědřejší, nejkreativnější, nejpokornější, nejmírumilovnější a nejpožehnanější! Pro všechny. Pro KAŽDÉHO Z VÁS! Tak, HODNĚ ŠTĚSTÍ!

VÍTE, ŽE …

Velká Sfinga byla starými Egypťany postavena tak, aby ukazovala přímo na vycházející slunce během jarní rovnodennosti?

… jarní a podzimní rovnodennost jsou jedinými obdobími v roce, kdy slunce vychází přesně na východě a zapadá přesně na západě? Že tzv. světlá a tmavá část dne trvají stejnou dobu?

… kdyby někdo z vás stál v první jarní den na severním pólu, viděl by, jak slunce doslova „skáče“ přes obzor a v ten moment začíná šest měsíců nepřetržitého světla?

… tuzemský první jarní den je na jižní polokouli prvním dnem podzimu?

děti na jaře prokazatelně rostou rychleji než v jiných obdobích roku?

v Indii s příchodem jara probíhají (pokud je svět tzv. v normálu!) velké jarní oslavy díky festivalu „Holi“, který září barvami? Tyto oslavy začínají obrovským večerním ohňostrojem, v následující den všude práskají balonky napuštěné vodou a barevným práškem – což symbolizuje, že DOBRO vítězí nad ZLEM a jaro nad zimou.

Text: Lubomír Nečas, dipl. um., MBA  Foto: AUF-desing photos: www.STYLEnew.cz a archiv STYLEnew.cz