ZÁZRAČNÁ SÍLA KAŠTANŮ

Věděli jste, že kaštany – mimo jiné – pohlcují negativní energie, ruší geopatogenní zóny, stabilizují sílu organismu, zabraňují nachlazení a dodají vám sílu a energii? Právě teď nastal čas, abyste se k nějakému kaštanu vypravili, nasbírali si potřebný počet plodů tohoto stromu a udělali tak něco pro své zdraví. A ZADARMO!

KAŠTANOVÉ USÍNÁNÍ…

Už jste slyšeli, že byste měli mít od podzimu až do jarní rovnodennosti, pod polštářem tolik kaštanů, kolik je vám let, a jeden navíc? Neslyšeli? Vyzkoušejte to! Je třeba jediné: nasbírejte si právě spadané kaštany, kterých by mělo být o jeden více, než kolik je vám právě let, ty pak doma vložíte do plátěného pytlíku, či prodyšného, plátěného povlaku na malý polštářek a je hotovo. Pak si takto připravené kaštany vložíte pod polštář a necháte je tam až do prvního jarního dne, tedy do 21. března 2019. Kaštany z vás „vytáhnou“ nepatřičné energie, pomohou, pokud jste nastydlí, jestliže vás bolí krční páteř, nebo záda. Tento nedoceněný přírodní plod taktéž ulevuje při migrénách, proti bolesti hlavy, uleví při křečových žilách, revmatismu, dokonce i při zánětech močových cest!

JEDEN KAŠTAN V KAPSE…

Pokud si vložíte jeden (ale samozřejmě můžete i více, což záleží pouze a jen na Vás) kaštan do kapsy a občas si s ním/nimi budete jen tak pohrávat v ruce, pomůže Vám to oprostit se od stresu, dodá sebevědomí a např. potřebnou dávku odvahy pro důležitou schůzku, nebo zkoušku ve škole. Totéž se doporučuje každému, kdo trpí bolestmi kolen, kyčlí, nebo má počínající rýmu. Ženy, které chtějí otěhotnět, by měly tuto radu brát také vážně. Možná byste to vůbec nečekaly, ale opravdu to pomáhá!

ZÁZRAČNÁ KOUPEL…  

A ti z Vás, které trápí výše uvedené revma, bolesti svalů, kloubů, zad, by měli čas od času své tělo ponořit do voňavé kaštanové koupele, která navíc svým typicky lesním aroma pomáhá dutinám a ulevuje od bolesti hlavy. Jak na to? Budete potřebovat 3 lžíce nasekaných plodů jírovce, tedy kaštanů, 2 – 3 hrsti čerstvých smrkových větviček a 3 litry vroucí vody. Uvedené ingredience zalijete vroucí vodou a necháte hodinu louhovat. Poté odvar přecedíte a voňavou tekutinu nalijete do vody ve vaně. Léčitelé a aromaterapeuti doporučují v této koupeli být maximálně 15 minut a následně byste si měli lehnout pod suchou přikrývku a ještě překrýt dekou a takto relaxovat půl hodinky. Aplikujte jednou týdně.

 

Text a foto: Lubomír Nečas, dipl. um., MBA 

Fotogalerie