ZAČAL NOVÝ ROK a JARO MÁ ZPOŽDĚNÍ... VÍME PROČ!

Dnes, v úterý 20. března 2018 přesně 15 minut po 17 hodině začalo astronomické JARO a s ním (zcela logicky!) NOVÝ ROK. Zatímco v první polovině minulého týdne jsme s radostí zvolna odlehčili své šatníky, s jeho koncem jsme - mnozí - opět vytáhli zimní bundy, šály a kulichy. A víte, proč má právě letos jaro zpoždění? 

Už za pár dnů vstoupí Země do mimořádně silných energetických vibrací, které budou pro celý zbytek roku 2018 a především tedy pro nás pro všechny velmi důležité! Všichni a všechno se začne - v dobrém slova smyslu - měnit. O tom, že se právě v tomto období "něco" odehrává, jste si u nás, na STYLEnew.cz mohli přečíst v nedávném příspěvku: ZACHOVEJTE KLID, CO SE NYNÍ ODEHRÁVÁ NENÍ NÁHODA!, a o magicky silných vibracích, jak bylo výše zmíněno, se vše důležité na našich stránkách také včas dovíte. 

 

      KONEČNĚ ZAČAL NOVÝ ROK! Oslavujme, radujme se, buďme šťastní a stejně tak vděční za to, že vstoupil do našich životů. Říkáte si, co to tady, proboha, teď, v půli března píší o příchodu Nového roku?! Vždyť ten přece začal prvního ledna! Nezačal. Stejně jako v první lednový den nezačalo jaro, jak mohl začít Nový rok? Když jsme se ve školních lavicích učili jednotlivá roční období, od nepaměti platí, že za sebou postupují takto: JARO, LÉTO, PODZIM a ZIMA. S příchodem jara se příroda probouzí ze zimního spánku, tak proč bysme ho měli přírodě přerušovat 1. ledna, kdy ještě tvrdě spí a odpočívá? Jen proto, že si nějaká "chytrá" lidská bytost kdysi dávno usmyslela, že prvního ledna začne Nový rok? Nesmysl! Vymyslet a myslet si můžeme každý co chceme, ale zákonitosti přírody, která je (vždycky byla a bude!), zaplať pámbů, moudřejší, než kterákoli lidská bytost, nezměníme. A to je moc dobře. Čili podle sledu ročních období, jak je známe, podle dávnověkých zákonitostí matky přírody, díky níž můžeme dýchat, čili žít a odehrát si tady své vlastní a jedinečné pozemské představení s pomyslným názvem MŮJ VLASTNÍ ŽIVOT, až dnes začíná další rok. Rok 2018. Rok plný velkých změn (pro některé značně bolestivých, pro jiné radostně povznášejících a harmonizujících), velkých překvapení a nepřeberného množství drobných maličkostí, díky kterým můžeme prožívat radost, štěstí, lásku a naplnění. No, řekněte sami, není to ÚŽASNÉ, že vstupujeme do něčeho zcela nového, nepoznaného a zároveň až mysticky tajemného? Jen to zmiňované JARO nikde... Proč? 

      JARO MÁ LETOS MÍRNÉ ZPOŽDĚNÍ! Sice to venku opravdovému a provoněnému jaru jak se patří vůbec neodpovídá, ale nic tak závratného se přece neděje. Nebo snad ano? Co když právě tímto, pro mnohé zcela nezvyklým a atypickým počasím, jež prožíváme, dává PŘÍRODA jasné signály, že právě jí nikdo rozkazovat a diktovat nebude?! Vždyť ona sama ví nejlépe, co je v daný okamžik třeba a rozhodně se nebude řídit podle číslic a písmenek v lidských kalendářích. Ano, zkraje minulého týdne to vypadalo, že bude všechno tak, jak má být - tedy podle našeho kalendáře, ale najednou se vše obrátilo a teploty začaly klesat pod nulu. Onemocněli jste? Kvůli počasí? Ne! Kvůli sobě. Kvůli tomu, jak TADY a TEĎ přistupujete k životu, jak dalece máte sami sebe rádi a jak dokážete být vděční. Příroda ruku v ruce s Nejvyšším mají vše a všechny pod naprostou kontrolou, a když se na své nynější onemocnění podíváte z jiného úhlu pohledu, třeba zjistíte, že ten nahoře Vás má natolik rád, že Vás právě "teď" zastavil, abyste se v klidu (pod peřinou a v teple svého hájemství) zamysleli už konečně nad tím, jestli není čas na změnu. Na změnu ve Vašem přístupu k životu (není až příliš stereotypní?), k nejbližším (věnujete jim tolik času, kolik byste si sami přáli?), na změnu v oblasti zaměstnání (opravdu Vás práce naplňuje a přináší radost, nebo "jen" pomáhá k zaplacení nezbytných výloh?)... a tak dále. Samozřejmě, že letošní JARO přijde, nemusíte mít strach, že ne, jen má zkrátka trošičku zpoždění, nehledě na to, že opravdovou, takovou tu pohádkově Ladovskou zimu jsme už dlouho neměli, a půda (až na pár geografických výjimek) patřičně nepromrzla, tudíž se ještě nestačila připravit na svůj další velký úkol, další plození. Nikoli sama pro sebe, ale pro nás! Bohužel na tyto záležitosti zapomínáme a bereme je jako samozřejmost, i když se o samozřejmost vůbec nejedná. A třeba právě proto se příroda TADY a TEĎ rozhodla, že těch pár dnů, či týdnů, než k nám vpustí JARO se vší pompou a parádou, vydržíme a počkáme. A to se také děje, protože nic jiného nám nezbývá... Samozřejmě, že vydržíme a počkáme. A o to víc se pak budeme RADOVAT a TĚŠIT z toho, že "KONEČNĚ PŘIŠLO JARO"! 

 

      TAKŽE DRAZÍ A MILÍ: DO NOVÉHO ROKU 2018, který nám odstartoval právě dnes, VÁM PŘEJEME HODNĚ ŠTĚSTÍ, LÁSKY, ZDRAVÍ, RADOSTI a POŽEHNÁNÍ. Všem a bez rozdílu!