ZABÍT DRAKA - Divadlo Marianny Arzumanové

Rádi bychom Vás pozvali na mimořádné živé vysílání divadelního představení Zabít draka z Divadla v Celetné, které se uskuteční v pátek 5. 6. od 19:30 na live streamu na facebookove stránce Divadla Marianny Arzumanove. 

 https://www.divadlovceletne.cz/program/livestream-zabit-draka

Divadelní hra „Zabít draka“ J. Švarce je politická satira a alegorie o totalitě ve všech formách, režimech nebo obdobích dějin a o lidské vlastnosti takový režim slepě následovat. Zabít draka vyžaduje nadměrné úsilí, nicméně zbavit společnost vnitřních pout a zabít draka v každém z nás je úkol mnohem složitější.

Inscenace vznikla v režii Marianny Arzumanové, která 10 let působila jako redaktorka Rádia Svobodná Evropa v Moskvě a poté i tady v Praze.

Divadlo je pod patronátem maestra Jevgenije Kissina.

http://www.divadloma.cz/

https://www.divadlovceletne.cz/program/drak/

Tereza Herz Pokorná:

"Jedná se tedy o představení, nastavující zrcadlo i naší současnosti a podobenství, které v sobě nese, je pro diváky nezaměnitelné. Ostatně právě z toho důvodu se paní režisérka Marianna Arzumanova rozhodla Švarcův text inscenovat  a postarala se tak o silný zážitek, který si publikum z Divadla v Celetné odnáší. Důkazem toho jsou debaty, které je možno po skončení představení mezi návštěvníky zachytit. Bonbónkem pro milovníky symboliky se může stát fakt, že jejím prvním Lancelotem  (hrdinou, který přišel draka zabít) byl Marek Hilšer, který tuto roli nakonec položil na oltář své prezidentské kampaně."

https://www.youtube.com/watch?v=bSZus-ef0Kc

Fotografie: archiv divadla

Fotogalerie