„Winter Gardens“ – kolekce Swarovski pro sezonu podzim/zima 2015 - 2016

 

Každé nové roční období je vynikající příležitostí pro to, aby společnost Swarovski představila další univerzální, módní kolekci, která vyjde vstříc potřebám moderních a všestranných žen.

Kolekce „Winter Gardens“ pro sezonu podzim/zima 2015 - 2016, protknutá přitažlivou krásou a třpytem - charakteristickými znaky a DNA společnosti Swarovski, čerpá inspiraci z přírody, konkrétně ze zahrad. „Příroda je nekonečným zdrojem inspirace a po naší poslední kolekci pro jaro/léto, která byla oslavou květin, jsme se nyní zaměřili na flóru a faunu v podzimní interpretaci. Inspirovaly mne textilie znázorňující idealizovanou přírodu, například historické tapisérie anglických šlechtických sídel, vypalované vzory na sametu (tzv. dévoré)
a rovněž ozdobné krajky vyjadřující romanticky ženské akcenty. Při tvorbě návrhů jsme je proměnili v moderní šperky s historickými prvky,
“ uvedla kreativní ředitelka Nathalie Colin.

Listy se mění ve filigránové vzory podobné krajkám, hmyz a můry ve stylizované přívěsky – to vše v paletě podzimních květů a barev lesních plodů.

 

Kolekce je bohatá na kousky vhodné k běžnému nošení, od nadčasových po výrazně módní, od decentních po velmi nápadné. Lze v ní tedy najít šperk vhodný pro každou příležitost.