Vytvořte si svůj venkovní harmonický prostor díky Fermobu

Minulý rok se venkovní posezení pro nás stalo symbolem svobody a pozitivity, proto si ho chceme náležitě zařídit kvalitním nábytkem, který se nám bude líbit. Tyhle požadavky v sobě spojuje legendární francouzská značka Fermob, která díky široké škále 24 barev a více než 50 různých kolekcí je lídrem venkovního lifestylu zahrnujícího nejen nábytek, ale i osvětlení a doplňky. Le Patio nově na českém trhu představuje kolekci Lorette inspirovanou francouzským venkovem, židle Mickey Mouse, retro křesílka Sixties, venkovní bezdrátová svítidla a mnoho dalších.

Don’t worry, be Fermob!

Není náhodou, že si Fermob jako svůj slogan roku 2021 zvolil obdobu známého hitu: Don’t worry, be Fermob! Všichni už jsme bez nálady, vystresovaní a jediná vzpruha, která je jistá, je příchod jara a s ním pěkného, slunečného počasí. Chceme si to náležitě užít alespoň na zahradách, terasách nebo balkónech! A když už si budeme pořizovat nové venkovní posezení, požadujeme, aby bylo kvalitní a skutečně hezké. 

Fermob radí ohledně výběru barev venkovního nábytku

I když by se zdálo, že při výběru barev venkovního nábytku máte neomezené možnosti, experti radí se zamyslet kromě toho, zda bude nábytek na terase, zahradě nebo v interiéru, jaké barvy máte kolem sebe. Můžete se inspirovat barvou zdí, půdy, okolí nebo i třeba vašich okenic a z té pak vyjít.

  1. Jak kombinovat barvy? V moderní městské zástavbě velmi dobře fungují kombinace neutrálních barev jako je šedá, muškátový oříšek nebo jemné odstíny zelené. Neutrální tóny také pěkně zdůrazní okolní přírodní materiály. Nově se objevují barvy jako je kaktusová nebo rozmarýnová. Máte rádi výraznější barvy? Výborně, skvěle totiž doplní větší nábytek v neutrálních odstínech. Proto je zvolte pro menší kusy nábytku, jako jsou židle, odkládací stolky a doplňky.  
  2. Kolik barev kombinovat? U čtyřmístného sezení dvě barvy, u větších maximálně tři, abyste byli konzistentní.
  3. Mám ráda jednobarevný nábytek, nebude to nuda? Naopak, monochromatický vzhled vyhovuje lidem, kteří jasně ví, co se jim líbí a nemusí už hledat. Pokud hledáte oživení, vyberte si ve stejné barevnosti kousky z různých kolekcí.

 Le Patio doporučuje: Je libo romantiku, retro nebo raději Mickey Mouse?

 

Skládací židle a stolky Lorette z dílny designéra Frédérica Sofia vychází z obdivu k francouzskému venkovu tolik idealizovanému městskými obyvateli a zahraničními turisty. Zdánlivě „vyplétaný“ motiv je tou špetkou romantiky, kterou přesně potřebujete.

Židle Mickey Mouse je typickým příkladem, jak lze se šarmem a elegancí interpretovat americkou ikonu. Ocení ji nejen děti, ale i dospělí, které baví cool design. Přenosnou LED lampu Mickey Mouse hravě nabijete přes USB kabel – potěší jak v dětském pokojíčku, tak i při dětských hrátkách na zahradě.

Retro křesílka Sixties opět od designéra Frédérica Sofia, který stojí také za comebackem kolekce Luxembourg vycházející z legendárních židlí a křesílek vytvořených pro Lucemburské zahrady v roce 1923. Hliníkový rám a výplet ze syntetických polyethylenových vláken zaručuje maximální odolnost vůči nepříznivému počasí.

Bezdrátovou elegantní lampu MOON! využijete jak venku, tak i doma díky jejímu nadčasovému designu inspirovanému pařížskými pouličními svítilnami. Lampa je přímo nabitá nejnovějšími technologickými vychytávkami: Nabíjí se přes USB kabel, tlačítkem lze měnit nejen intenzitu, ale i barvu osvětlení (studené, teplé) přesně podle vaší nálady!

 

O značce Fermob

Už přes 60 let firma Fermob vyrábí kvalitní outdoorový nábytek na první pohled rozeznatelný díky svému nezaměnitelnému designu a široké barevné paletě v továrně poblíž francouzského Lyonu. Celý výrobní proces je udržitelný, klade se důraz na ekologické zpracování materiálů a samozřejmě na kvalitu. Fermob je špičkou ve výrobě outdoorového nábytku, což dokazuje přítomnost jejich designově dokonalých kousků v Luxemburských zahradách, na Times Square a dalších veřejných parcích, univerzitách a kampusech.

Nábytek je velmi pohodlný, elegantní a praktický. Základní řada je kovová – z oceli nebo hliníku. Hliníkové kousky jsou lehké a tudíž snadno manipulovatelné. Barvy jsou odolné vůči UV záření a všem povětrnostním vlivům. Je snadno stohovatelný, díky velkému výběru barev se tak nábytek vždy snadno zharmonizuje se svým okolím. Možná i proto lidé, kteří používají outdoorový nábytek Fermob, si umí užívat života a být šťastní. 

Pěkný den přeje

Ing. Kateřina Marková R. Pereira 

Fotogalerie