VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ A SLAM POETRY - GALERIE AZERET

 

srdečně vás zveme na naši vernisáž výstavy fotografií a slam poetry dne 15.6.2023 od 18:30 v galerii Azeret. Akce se uskuteční na adrese Ondříčkova 20 v Praze 3, uvede ji Tereza Herz Pokorná. Tato unikátní událost sloučí dvě umělecké formy - vizuální umění a slovní umění - do jednoho nezapomenutelného večera.
Během vernisáže budete mít příležitost objevit fotografická díla, která vám přinesou rozmanité pohledy na svět. Za objektivem "On the Couch" stojí František Đỗ Šeda a za objektiven “Face to Face” Lucia Felenda.
Zaujme vás škála emocí, barev a kompozice, které se promítají do každého snímku. Každý fotografický záběr vypráví příběh a otevírá okno do světa, který můžeme objevovat a poznávat společně.
Slam poetry pak přinese do této atmosféry jiskru slova. Talentovaní básníci Šimon Felenda, Robert Netuka a Jan Rosenthaler přednesou své vášnivé a autentické verše, které přenášejí intenzivní emocionální zkušenost a vybízejí k zamyšlení.

František:

František Do Šeda, bývalý scénograf warehouse party, občasný DJ, fotograf a truhlář v Kristových letech nachází harmonii mezi svými řemeslnými dovednostmi a uměleckými ambicemi. Po svém přestěhování do Prahy zachytil řadu autentických momentů a nyní tyto snímky představuje ve své výstavě "On the Couch". Františkovy fotografie jsou oslavou lidí, které potkal - inspirujících a jedinečných osobností, bez nichž by tato výstava neexistovala. Jsou to právě tyto momenty, strávené s jeho holkou se psem a s přáteli, které František zachytil svým objektivem a přetavil do uměleckého díla.
Výstava "On the Couch" je pozvánkou do světa těchto lidí. Galerie se na chvíli promění v pokojíček, kde můžete zaujmout místo na gauči a stát se tak součástí výstavy. Každý snímek je oknem do jiného života, odráží Františkovu schopnost vidět a zachytit krásu v každodenních momentech. Jako kurátor této výstavy vás srdečně zvu k prohlédnutí tohoto jedinečného sběru děl a k zažití světa očima Františka Do Šeda. Tato výstava je vzdáním holdu úžasným lidem, které František potkal na své cestě - a těm, které teprve potká, jako jste i vy, kteří jste dnes přišli.  

Lucia:
Lucia Felenda umělkyně, která se specializuje na organizování slam poetry v Čechách a na Slovensku. Pochází z krásného města Banská Štiavnica a posledních sedm let žije v Praze, kde se aktivně zapojuje do kulturní scény. Lucia je propagátorkou slovního umění a věnuje se organizování performativních čtení a slam poetry ve spolupráci s dalšími umělci. Jedním z významných projektů, kterým se podílela, je performativní ztvárnění básně Kvílení seskupením PostBeat Generation.
V rámci výstavy "Face to Face" Lucia Felenda představí svou fotografickou část, která se zaměřuje na portréty lidí a emocí, se kterými se setkala během svých cest a pobytu v Praze. Její snímky zprostředkovávají autentické a pohledy do duší jednotlivých osobností, zachycují jejich rysy, výrazy a intenzitu emocí. Lucia Felenda si vybírá své motivy s pečlivostí a citlivostí, aby dokázala zachytit nejen vnější podobu, ale také prožitky a vnitřní svět. Její práce nám umožňuje na chvíli zastavit se a vnímat různorodost lidských projevů a emocí.