VÝROČÍ OSMNÁCTI ZÁZRAKŮ

Věř a víra tvá tě uzdraví! Ten, kdo nevěří na zázraky, de facto jakoby nežil. Ve skutečnosti totiž věří každý, i ten údajně absolutně nevěřící Tomáš. Každý hledá naději, každý touží po tom, aby byl šťastný, a tou nejjednodušší cestou je právě víra. A zázraky? Dějí se dnes a denně…

Stejně jako před 160 lety, kdy se od února do července v podhůří Pyrenejí, přesněji v Lurdech odehrálo celkem 18 zjevení Panny Marie čtrnáctileté Bernadettě Soubirousové. Nikdy se nepředstavila, ke své identitě jí pouze sdělila: „Jsem Neposkvrněné početí.“ Jedenáctého února 1858 se Marie Bernadettě zjevila poprvé, 25. února, při dalším zjevení, jí ukázala, kde najde zapomenutý léčivý pramen, který Bernadetta posléze opravdu nalezla. Ten sílil, a když si nevidomý pán jeho vodou omyl obličej a opět začal vidět, přilákala tato událost do Lurd mnoho lidí. Panna Maria také Bernadettu vyzvala, aby u jeskyně nechala postavit kostel. Což se posléze uskutečnilo. Od roku 1858 se na tomto poutním místě stalo dalších nesčetně zázraků. Díky léčivému prameni, který Bernadetta díky sdělení, jež jí ve výklenku skalního útvaru Massabielle zvěstovala Matka Boží, objevila, se dodnes uzdravilo na 7 000 nemocných z celého světa. Úředně uznaných uzdravení je 68, včetně toho z roku 1989, kdy se v Lurdech ze zhoubné rakoviny kostí vyléčila Delízia Cirola, či Jean François Serge, který se před 16 lety díky koupeli vyléčil z velmi bolestivého ochrnutí levé nohy. Bernadetta zemřela v pouhých 35 letech, blahořečení se jí dostalo až v roce 1925 a o osm let později byla prohlášena za svatou. Byla vyvolenou, které se dostalo úžasné příležitosti propojení světa, který nás dalece přesahuje se světem pozemským.

Pokud Vám není lhostejný současný svět a víte, že zázraky se opravdu (s pomocí Boží) odehrávají, v tuto chvíli se zcela zklidněte, soustřeďte se na svůj dech a proneste v duchu, či nahlas – volba je na vás! – Zdrávas Maria. Modlitbu, která je, aniž by si tuto skutečnost řada lidí vůbec uvědomovala, silně pozitivní afirmací:

 Zdrávas Maria, milosti plná,

 Pán s tebou,

požehnaná ty mezi ženami

i požehnaný plod života tvého – Ježíš.

 

Svatá Maria, Matko Boží,

pros za nás hříšné

nyní i v hodinu smrti naší.

Amen…

Text: LN/STYLEnew.cz, Foto: Wikimedia.org, archiv STYLEnew.cz, koláže: STYLEnew.cz 

Fotogalerie