Vycházejí čtyři dlouho nedostupná alba skupiny Elán.

Alba skupiny ELÁN Hodina angličtiny, Hodina pravdy, Elán 3000 a Tretie oko se po dlouhých letech dočkala nového vydání. Vůbec poprvé vycházejí také na LP.

Alba Hodina angličtiny, Hodina pravdy, Elán 3000 a Tretie oko jsou vzácnými tituly z diskografie skupiny Elán vzhledem k tomu, že byla dlouhá léta nedostupná. Letos na jaře se ovšem začalo intenzívně pracovat na reedicích a poprvé také na jejich vinylovém formátu. Všechna alba prošla analogovým remasteringem.

Hodina angličtiny vyšla jako deváté studiové album skupiny Elán v roce 1994 a mimo jiných přinesla hit Kočka, ke kterému napsal hudbu i text Jožo Ráž.

Po třech letech následovala Hodina pravdy a Elán sestřelil domácí popové hitparády peckami Odpusť mi láska, Hey, hey zlato a Odkazovač.   

Jedenáctým v pořadí se v roce 2002, jako první deska po motocyklové nehodě Joža Ráže, stalo album Elán 3000 a s ním kromě jiných další z hitů, Zaľúbení od Pavola Jursy, dlouholetého spolupracovníka skupiny. 

Jako poslední z řady reedovaných titulů vychází album Tretie oko (2003) a na něm také jeden z největších hitů Elánu Láska moja, který napsal Vašo Patejdl spolu s Borisem Filanem.

 

Fotogalerie