Vítězka SuperStar Barbora Piešová zveřejnila těsně před vydáním debutového alba nový klip.

Zpěvačka Barbora Piešová, vítězka letošního ročníku pěvecké soutěže SuperStar, zveřejnila těsně před vydáním svého debutového alba Som flegmatik, ale optimista klip k druhému singlu Vesmír. 

Videoklip natáčela v průběhu tří dní na deseti různých místech, památkách a přírodních pozoruhodnostech Slovenska. „Dala som na Instagram anketu a ľudia nám poradili, kam sa máme ísť pozrieť, aby sme vo videu ukázali miesta, o ktorých možno mnohí ani nevedia, že sa nachádzajú práve v našej krajine. Verím, že sme vybrali tie správne tipy. Momentálne sme kvôli situácii mnohí uväznení doma a možno je teraz ten správny čas, aby sme objavili krásu nášho okolia,“ ozřejmuje Barbora Piešová výběr lokalit zachycených v klipu a nechává na divácích, zda je poznají. 

Při přípravě videa zpěvačka spolupracovala s  fotografkou Monikou Richterovou a kamery a střih měli na starosti kamarádi z Emery Records. V klipu se objevila i Barbořina sestra Lenka, která se na cestách starala o dobrou náladu. 

Debutové album Som flegmatik, ale optimista nahrála Barbora Piešová během léta s partou hudebníků a spoluautorů ze sereďského studia Randal Group Production – Zoli Tóthem, Ľubomírem Mazákem a Jimi Cimbalou. „Barbora je veľmi talentovaná a pracovitá. Počas nahrávania sa  veľa vecí menilo  a práve ona bola často iniciátorkou týchto zmien. Zároveň však pohotovo reagovala na všetky rady, podnety, ktoré sa týkali zmien textov, frázovania alebo samotného spevu. Bola radosť s ňou spolupracovať,“ komentuje nahrávání Zoli Tóth.

Na většině skladeb se mladá zpěvačka spolupodílela autorsky, a to jak po stránce hudební, tak i textové. Na svoje debutové album zařadila vedle prvního singlu Dážď a dalších novinek i coververzi písně Richarda Müllera Milovanie v daždi, kterou nazpívala s Mariánem Čekovským. Připojila také žánrově pestré featuringy se zpěvákem Michalem Šafratou a hip-hopery ze skupiny Moja Reč. Album uzavírá bonus v podobě anglicky zpívané skladby, jejíž text pro Barboru napsal Ivan Bič. 

Album Som flegmatik, ale optimista vyjde v pátek 30. října.

 

Dvacetiletá slovenská zpěvačka Barbora Piešová se do povědomí publika dostala jako vítězka letošního ročníku pěvecké soutěže SuperStar. Zpěvu se začala věnovat jako devítiletá a už jako dítě sbírala různá ocenení na pěveckých soutěžích. Kromě toho se věnovala i hře na kytaru a na klavír. 

 

Foto Ivona Orešková, foto z klipu Monika Richterová

 

 

Fotogalerie