VÍTEJTE V ROCE OPICE - 8. ÚNOR 2016 - 27. LEDEN 2017

Čínský Nový rok je jedním z největších a nejslavnějších festivalů z řad čínských komunit v Singapůru a na celém světě. Čínský nový rok symbolizuje  počátek nového roku prosperity a štěstí a poklidného rodinného života. Letošní čínský novy rok začíná  8. února. 

Rodiny nakupují na svátky nové oblečení a provádějí  jarní úklid svých domovů, nákupní střediska jsou krásně ozdoben červenými lucernami a tradiční čínská hudba hraje v pozadí.  China Town a další hlavní ulice lemují stánky novoročními dobrotami a úžasné dekorace vytvořené studenty ze singapurské  University of Technology & Design (SUTD) ve spolupráci s organizátory slavností. Opice a zase ty opice. Jsou všude. Na stromech, na zábradlích podél cest, nebo před obchodními domy. Malé opice, velké, roztomilé i  barevné. Červené, modré, žluté, fantazii se tu meze nekladou. 

Nejvýznamnější částí čínského roku je tzv “reunion dinner”.  Je to slavnostní večeře v předvečer prvního dne Čínského roku, kdy se rodina schází u štědře prostřeného stolu. V mnoha rodinách se jako nejdůležitšjší chod podává ryba, která symbolizuje prosperitu. Další běžnou praxí během čínského Nového roku je obdarování svých blízkých. Lidé si darují malé červené obálky s peněžním obnosem, který se často pohybuje od 8 - 88 singapurských dolarů, obnos může být i jiný, osmička však znamená nejen nekonečno, ale hlavně požehnání.

Jakmile začně rok Opice, bude divoký a vzrušující, podporuje podnikavost a pokrok . Je to vyjímečná doba, využijte svých schopností k realizaci  nových nápadů. A bude se vám dařit.

Text: Simona Hejlová, fotografie Simona Hejlová a archiv .www.news.cn

Dnes je  prvním dnem čínského nového roku, který je rokem Ohnivé opice. Energie tohoto roku bude yangová, extravertní a soutěživá. 

JAK VZNIKL ČÍNSKÝ HOROSKOP

Jen málokdo z nás ví, že čínský kalendář je pravděpodobně nejstarší na světě. V asijských státech se používá dodnes, společně s Gregoriánským kalendářem. Využívají ho státy jako Čína, Japonsko, Taiwan a Korea. Je odvozený od pohybu měsíce; měsíc je považován v těchto zemích za silnější těleso než slunce.

Stejně jako v tradičním evropském horoskopu má i  čínský horoskop 12 znamení, nestřídají se po měsíci, ale po roce. Každý rok je ve znameni určitého zvířete.(myš/krysa, buvol, tygr, králík, drak, had, kůň, ovce/koza, opice, kohout, pes, prase/vepř) . Tato zvířata se kombinují  s další periodou, která je pětiletá, a je  tvořena 5ti elementy (oheň, kov, voda, vzduch a dřevo), a s nábojem Yang  nebo Yin.

 

2016: ROK OHNIVÉ  OPICE. Ze všech zvířat čínského zvěrokruhu se opice nejvíce podobá člověku. Opice v sobě nese prvky lidské inteligence,  ale i vypočítavosti a prohnanosti. Opice je  hyperaktivní, odhodlané a vtipné zvíře. Reprezentuje nespoutanost, nic pro ni neni nemožné. Opice jsou řešitelé problémů, pracují se svou skupinou, ale současně demonstrují svou nezávislost.

CO NÁS ČEKÁ A NA CO SI MÁME DÁT POZOR v roce OHNIVÉ OPICE:

Dávejte si pozor na ukvapená rozhodnutí.

Je potřeba mít se na pozoru před podvody. Ti kteří zvládnou divokou jízdu a přechytračí podvodníka, vyjdou z toho bez úhony.

Rok Opice přeje riskování a rebelii, kde agilní a vynalézavá mysl, odvaha a kuráž s bravurou zvítězí.

Finance: Opice je ve finančních záležitostech opatrná a nemá ráda zbytečné plýtvání penězi. Stabilitu a polepšení mohou očekávat hlavně lidé, kteří nebudou rozhazovat, ale utrácet s rozumem. Obchody budou vzkvétat a rizika budou vycházet. Rok Opice 2016 je čas pro podnikání. Využijte nápaditosti. Opice mají dar schopnosti najít nekonvenční řešení různých problémů. Odvaha být odlišný může vést k úspěchu.

 Vztahy: Opice přeje lásce. Pro nezadané jedince se seriózním zájmem o vztah bude připraveno setkání se spřízněnou duší, pro zadané bude rok symbolem upevňování vztahů.

Stres, zdraví: ti, kteří nezvládnou stres, by tento rok mohl rozklížit; přehodnoťte svůj fitness program a stravu. Je třeba zvolit nějakou formu pravidelné fyzické aktivity. Tělo bylo uzpůsobeno k pohybu! Stres by mohl být odbouran při józe, aerobiku, tanci, bojovém umění nebo alespoň dlouhých procházkách.

I když je Opice netrpělivá, mívá spoustu geniálních nápadů. Klíčem k úspěchu v tomto roce bude vzdělání, nejenom škola, ale i různé vzdělávací kurzy a workshopy, které jsou důležité pro váš každodenní život, nejen pro kariéru.

Buďte kreativní a inovativní. Rok 2016 bude dobrým rokem pro osamostatnění.

 

www.yoganesha.org (team. Petra, Nadia, Linda )

Fotogalerie