Vilma Cibulková podporuje charitativní projekt

Vilma Cibulková podporuje charitativní projekt

Vilma Cibulková svým jednáním dává jasně najevo, že je nejen vynikající herečka, ale i člověk s otevřeným srdcem. Už několik let je patronkou  Azylového domu pro rodiče s dětmi SKP HoPo v Horních Počernicích. Pro rodiny a především pro děti s nelehkým životním příběhem hraje benefiční představení, zúčastňuje se společných aktivit,  a pokud je třeba, neváhá koupit hračky nebo  pro miminka v azylovém domě přebalovací pult! Pro Vilmu je pomoc lidem v nouzi přirozenou součástí života. 

Stejně se postavila i k podpoře dobročinné výstavy Spolu – Počernická setkávání.  Jde o výstavu unikátních fotografií, které zachycují „setkávání“ dětí zdravých, dětí se zdravotním postižením, ale i dětí z azylového domu a jejich rodin. Výstavu společně připravují spolek Divizna, SKP HoPo a Divadelní společnost K4, kde pod vedením výtvarnice Lucie Kutálkové a divadelní režisérky Kateřiny Jungové připravují originální módní doplňky ženy bez domova.  Jejich projekt se nazývá Metráž.

„Jsem moc ráda, že lidé na výstavě uvidí, jak je přirozené spojit zdánlivě rozdílné světy. Uvidí,  že to vůbec je možné a navíc s krásným výsledkem,“ říká Vilma. „Je důležité zbavit se  předsudků, které v sobě nosíme. Hlavně děti dovedou objevovat svět, jaký v sobě má zvláštní empatii, otevřenost a neexistuje v něm faleš. Právě v tom je kouzlo výstavy „Spolu“. V zachycení světa, který spolu přes různé odlišnosti dokážeme sdílet.“

Vernisáž výstavy Spolu se koná 11. června 2015 od 18. hodin v Galerii ArtAtak, Bystrá 761, hala č.12, Horní Počernice.

Projekt vznikl díky podpoře společnosti  firmy T-Mobile, která akci podporuje v rámci projektu Mluvme spolu. 

Fotogalerie