Venkovní kovový nábytek, který vás naučí francouzskému joie de vivre

Chcete mít ve své zahradě, verandě nebo na balkoně vysoce kvalitní a velmi odolný nábytek, který se vyjímá v nejznámějších pařížských zahradách, Times Square či Bryant parku v New Yorku? Rádi si vybíráte ze široké barevné škály, inspiruje vás francouzská elegance a pověstné umění joie de vivre? Pak oceníte francouzský outdoorový nábytek Fermob, který právě nabízí Le Patio. Nábytek lze samozřejmě používat i uvnitř.

Francouzská designová legenda v Praze

Kolekce Luxembourg, která se  již stala designovou ikonou a symbolem francouzské kultury, vychází z legendárních židlí a křesílek vytvořených pro Lucemburské zahrady v roce 1923. Na žádost Fermobu pak designér Fréderic Sofia tento nadčasový design přepracoval a rozšířil řadu o zahradní lavičky a stoly. Výsledkem je kolekce charakteristická svými oblými křivkami, spojující lehkost a odolnost hliníku s pohodlím a praktickou stohovatelností.

 

Věděli jste, že skládací nábytek, který se začal vyrábět v 19. století, byl velmi populární mezi prodavači limonád? Umožňoval jim totiž se rychle sbalit a tím obešli placení za trvalé prodejní místo. Kolekce Bistro vychází z designu originálního skládacího modelu, který byl patentovaný v roce 1889 pod jménem Simplex. Ten Fermob koupil. Důmyslně jednoduchá kolekce díky své autentičnosti tak přináší radost a šarm pro vaše chvíle strávené venku i v 21. století. Kolekce Bistro si získala své fanoušky i na Times Square a v Bryant parku v New Yorku.

 

Děti jistě ocení designového houpacího koníka Adada, inspirovaného ikonickou kolekcí Luxembourg. Koník je díky hliníkové konstrukci lehký a zároveň bezpečný. Je vyrobený z již existujících dílů jiných nábytků Fermob, tudíž lze výrobní proces považovat za ekologicky šetrný. Hodí se jak do interiéru, tak i na venkovní hry.

 

O značce Fermob

Už přes 60 let firma Fermob vyrábí kvalitní outdoorový nábytek na první pohled rozeznatelný díky svému nezaměnitelnému designu a široké barevné paletě v továrně poblíž francouzského Lyonu. Celý výrobní proces je udržitelný, klade se důraz na ekologické zpracování materiálů a samozřejmě na kvalitu. Fermob je špičkou ve výrobě outdoorového nábytku, což dokazuje přítomnost jejich designově dokonalých kousků v Luxemburských zahradách, na Times Square a dalších veřejných parcích, univerzitách a kampusech.

 

Nábytek je velmi pohodlný, elegantní a praktický. Základní řada je kovová – z oceli nebo hliníku. Hliníkové kousky jsou lehké a tudíž snadno manipulovatelné. Barvy jsou odolné vůči UV záření a všem povětrnostním vlivům. Je snadno stohovatelný, díky velkému výběru barev se tak nábytek vždy snadno zharmonizuje se svým okolím. Možná i proto lidé, kteří používají outdoorový nábytek Fermob, si umí užívat života a být šťastní. 

 

Fotogalerie