Velký den malého kuchaře. Jmenuji se Filip Markuzzi. 8.11. TV NOVA 21.30 HOD

Když jsem se před pár lety narodil, vůbec jsem netušil, jakou mi osud přidělil tetičku.

Když jsem začal rozum brát, hned jsem si oblíbil její rozesmátou tvář.

Když jsem povyrostl a už jsem uměl chodit a trochu mluvit, rychle jsem zjistil, co vlastně můžu s tetou Dáškou podnikat. Že spolu můžeme vařit! S Dáškou samozřejmě podnikáme taky všechna ta ostatní „normální“ dobrodružství. Chodíme na procházky s pejskem, koupeme se v bazénu, chodíme na houby, čteme si pohádky, … Ale nejlepší je, když řeknu: „Dáško, budeme spolu vařit?“ a začneme si spolu vymýšlet, jakou dobrotu připravíme. Dáška sežene všechno, co budeme potřebovat, já si obléknu kuchařskou zástěru a kuchařskou čepici a nemůžu se dočkat, kdy už konečně začneme. 

Nejvíc mě baví, že se ke mně teta nechová jako k prťousovi, ale že od začátku opravdu vařím jako dospělák. Dělám všechno, kromě toho, co je pro mě ještě nebezpečné – třeba nemůžu vytáhnout těžký pekáč z trouby. Ale v tom se zase můžu spolehnout na Dášku. Při vaření jsme jeden tým a právě to mě baví. Moc rád během vaření ochutnávám, abych si byl jistý, že naše dobroty budou opravdu dobroty. A taky už vím, že záleží hodně i na tom, jak jídlo na talíři vypadá. Dáváme si velkou práci i s tím, abychom všechno krásně naaranžovali. A představte si, že už si naše výsledky i fotím. Dáška mi půjčila svůj starší foťák, abych si mohl vytvářet svoje vlastní první fotoalbum. Nebo svojí vlastní první kuchařku?

 

A kdybyste náhodou byli zvědaví, jak mi tohle všechno jde od ruky a jestli se nechlubím cizím peřím, můžete se podívat na pořad Víkend na televizní stanici Nova. Dášku jste tam nedávno viděli, připravovala domácí paštiky. My jsme natáčeli ve stejné kuchyni. A protože teď už vařím nejen s Dáškou, natáčela se mnou nejen ona, ale i maminka Darinka a „teta“ Alenka. Zase byla při natáčení sranda, ani jsem neměl trému. A teď jsem zvědavý, jak to bude vypadat v televizi. Tak si to nenechte ujít. V úterý večer 8.listopadu. Nezapomeňte J.