Valentýnský tip – provoňte si interiér s afrodiziakální vůní Neroli

Buďte na Valentýna rafinovaní – provoňte vaše interiéry smyslnou bytovou vůní Neroli, kterou si již v 17. století oblíbila princezna z Neroly. Le Patio francouzskou vůni firmy Estéban nabízí v podobě ozdobných svíček, aromatických olejů s keramickými kamínky, vonných tyčinek nebo závěsných talismanů.

 

Historie vůně Neroli

 Když se Marie-Anne de la Trémoille v 17. století vdala za potomka mocného rodu Orsiniů v italském městě Nerola, stala se z ní princezna. A tato princezna z Neroly si zamilovala vysoce ženskou, jemnou vůni květů hořkého pomerančovníku natolik, že si z květů připravovala lázeň, macerovala je a vzniklým parfémem voněla své šaty včetně rukaviček. Stejně tak prostory jejího paláce v Římě zdobily girlandy květů pomerančovníku a prostory vyplňovala jejich vůně. Parfém Neroli se tak stal vysoce módním nejen v Římě, ale doslova v celém světě. Fascinoval například také Marii Medicejskou nebo Ludvíka XIV. a dodnes patří k jedněm z nejoblíbenějších vůní.

Neroli se vyznačuje nejen afrodiziakálními účinky, ale působí také jako antidepresivum a uklidňující esence.

 

Neroli v pojetí Estéban

Estéban účinky Neroli ve svém bytovém parfému zvýraznil přidáním dalších složek, které podporují svůdnou charakteristiku parfému. 

Hlava: Černý rybíz, sicilský bergamot

Srdce: Neroli, bílé geránium (pelargónie), jasmín

Základ: pačuli, pižmové tóny

 

Tip Le Patia: 

Pořiďte svým milovaným ochranný talisman Neroli. Má pěkný design a díky speciální porézní keramice uvolňuje smyslnou vůni, kterou lze kdykoliv obnovit nakapáním pár kapek vonného oleje.  Lze ho zavěsit do auta, na kabelku, nad dveře nebo do jakýchkoliv menších prostor, které spolehlivě provoní. 

Kromě aromatického oleje a ozdobných keramických sad Le Patio vůni nabízí v podobě vonných svíček v ozdobném obalu, difuzérů typu kytice, vonných tyčinek, sprejů a dárkových sad. 

 

O firmě Estéban

Luxusní bytové parfémy Estéban se v jižní Francii vyrábějí již přes třicet let. Nenapodobitelná kombinace středozemního životního stylu s japonskou kultivovaností a smyslem pro inovace doladí atmosféru každého interiéru. Firma dbá na ekologický přístup – např. všechny vonné svíčky jsou 100% přírodní, bez přidaných chemikálií. Estéban jako první na trh uvedl elektrické difuzéry, které efektivněji provoní interiér než klasická aromalampa. Pro značku je typická neglazovaná keramika využívaná jako nosič vůní.

 

Ceny Neroli:

Vonný olej                                                  350 Kč

Bytový sprej                                               590 Kč

Vonná svíčka bez chemických přísad        890 Kč

Sada difuzér a náplň                               1.450 Kč 

Ochranný talisman/ závěs                         330 Kč

 

Fotogalerie