V SÍLE KRÁLE ZVÍŘAT

První úplněk roku 2021, který proběhne osmadvacátý den nového roku přesně šestnáct minut po dvacáté hodině by měl být zcela nečekaný! Samozřejmě v tom dobrém slova smyslu. Velkou roli v něm protentokrát sehraje element znamení krále zvířat a podle Indiánských tradic se ke zmiňovanému Lvu navíc připojí Vlk.

Vstoupili jsme do nového a energeticky naprosto jiného a výjimečného roku. Berme to, prosím, tak, že rok 2020 je jednou provždy absolutní minulostí, zemřel, a právě procházíme „narozením“. Úžasným procesem, který i z hlediska astrologického pro všechny bez rozdílu znamená mnohem víc, než si mnozí vůbec uvědomí. No a s tím souvisí i první, tedy lednový úplněk ve znamení Lva. Co se bude odehrávat? Nač si máme dávat pozor či naopak, čemu nechat zcela volný průběh? Tak, pojďme na to:

Udělejte, co cítíte!

Velmi zjednodušeně řečeno nám všem Vesmír bude nejen dávat, ale i brát. Velkou výhodou onoho braní je jakési pomyslné energetické čištění všeho zastaralého, nefunkčního, pro mnohé stále ještě zdánlivě „potřebného“, i když už nějaký ten pátek vlastně fádního, stereotypního a zdržujícího! Lednový úplněk by měli nejintenzivněji „prožívat“ jedinci zrození ve Lvu a ve Vodnáři. Stejná intenzita se ovšem nevylučuje ani u ostatních znamení, ovšem za předpokladu, že Lev nebo Vodnář jsou jejich ascendentem. Každopádně nám všem úplněk posílí zdravé sebevědomí. Ti z vás, kterým už delší dobu v hlavě hlodá myšlenka, že např. „teď“ už změní práci, „teď“ se konečně odhodlají k přestěhování …atd. – vězte, že realizace těchto myšlenek (a jim podobným!) je plně podpořena shůry. Tedy, udělejte to. Vaše intuice je vždy neklamným rozhodčím všech kroků ve vašem životě – ať se týkají jakékoli oblasti. Pokud se podle intuice budete řídit, činíte sami pro sebe vůbec to nejlepší, co můžete! Lev má neuvěřitelnou sílu, chrání, jde si vždy za svým – ten se intuicí řídí výlučně. I z tohoto důvodu, tedy zřetelného symbolického propojení, je vhodné udělat právě to, co sami cítíte. Zahodit veškeré strachy, obavy, zbytečně do „onoho“ rozhodování zapojovat rozum (ego), protože tím byste celý ten úžasný proces, řekněme „skvělé změny“ ve vašem stávajícím životě jen zbrzdili, oddálili nebo zcela zahodili. Uznejte sami, že to by byla velká škoda, protože „Pozdě bycha honit“!

Střídání nálad, rychlý spád…

Pokud opravdu toužíte po čemkoli, chcete něčeho dosáhnout, máte ideální příležitost. Chcete získat lepší práci, konečně najít spřízněnou duši, oslovit kohokoli, s kým chcete (třeba jen na nějaký čas) procházet jistou dobu po společné cestě? Nač čekáte?! Zapracujte, prosím, na tom. Při úplňku ve znamení Lva se věci odehrávají rychle. Dává to logiku, protože lev sám o sobě se po okamžitém rozhodnutí okamžitě rozeběhne a okamžitě jedná. Jde si za svým. Budou se střídat nálady, budete nabývat dojmu, že „všechny věci“ mají až přehnaně rychlý spád, ale jde o to, jak tohle vnímání zpracujete. Podstatou všeho zůstává, že to, co vám nesedí, nelahodí, nechce mít ve své blízkosti… atd. – toho si, prosím, absolutně nevšímejte. A naopak. Tímto způsobem se nastartujete na ty správné energetické vibrace a velmi zjednodušeně řečeno, i kdyby vedle vás padaly skály, nemusíte si tohoto úkazu vůbec všímat, protože Vy s tím přímo nesouvisíte. Jedná se samozřejmě o hypotetický příklad pro ilustraci. Jistě, můžete očekávat například i hádky, ale neklesejte na mysli, protože v případě tohoto úplňku máte jakousi pomyslnou jistotu, že velmi rychle dojde k usmíření. Negativní energie se rychle odplaví a uvolní cestu těm pozitivním.  

Žádné rebelie, naopak!  

Suma sumárum budeme ve spojitosti s osmadvacátým lednem prioritně řešit: seberealizaci, úspěch, ego, sebevědomí, vnitřní hodnotu svobody, rovnosti, spolupatřičnosti a souznění s těmi, v jejichž blízkosti se cítíme nejlépe. Těm, kteří jsou energeticky či duchovně výše, přinese Lví úplněk nová poznání i pochopení. Vyhněte se ovšem jakémukoli rebelství, protože i ono dobře míněné nemusí být a s velkou pravděpodobností by ve finále ani nebylo správně pochopeno a vy byste si docela zavařili. S tímto nemalou měrou souvisí i v úvodu zmiňovaný vlk. Indiáni právě tento nebeský úkaz nazývají Vlčím úplňkem. Proč? Vlci jsou noční zvířata a jejich vytí souvisí s komunikací. Buď se tímto způsobem mezi sebou svolávají, když vycítí nebezpečí nebo se svolávají k páření. Nejvíce jsou slyšet v zimě, i proto nazvali Indiáni lednový úplněk přívlastkem „vlčí“. Významově jde o pospolitost, rodinu, její soudržnost a lásku. Pokud tedy chcete například napravit sebemenší rodinné rozepře a spory, uvědomte si, že musíte mnohem více zaměřit svou energii pozitivním směrem, nikoli tím negativním. Hledáte lásku a máte nějakou vyhlídnutou? Skvělé, a nyní tedy s hlavou vztyčenou, a především pak v klidu a v lásce učiňte ten první krok. V klidu, v radosti a nikoli se sebemenším pocitem obavy či strachu, čímž dotyčný protějšek jen zbytečně vystrašíte. Držíme vám pěsti!

Lubomír Nečas, 21012021, foto-auf/layout: archiv - www.STYLEnew.cz