V KAŽDÉM OKAMŽIKU ŠIK

Vtipný návod jak stárnout po francouzsku – se stylem a grácií.

 

Francouzky jistého věku (ty nad čtyřicet let) jsou fascinující a zajímavé, se stejnou pílí pečují o svůj intelekt, umění konverzace, šarm a fyzický vzhled. Působí mladší, než ve skutečnosti jsou, a úchvatný styl si udrží po celý život. Na každé své narozeniny se dívají jako na oslavu dobře prožitého minulého roku – a jsou pro ně záminkou ke koupi úžasných šatů při příležitosti další anniversaire.

Novinářka a blogerka Tish Jettová pochází z Ameriky a ve Francii žije už desítky let. Francouzky studuje a snaží se odhalit jejich tajemství, aby se o ně  mohla podělit. Kapitola za kapitolou, doplněk za doplňkem, výrobek za výrobkem, podrobně popisuje své poznatky, díky nimž vypadá a cítí se lépe než kdy dříve, přestože se mezitím sama proměnila ve femme d´un certain age.

 

Tish Jettová zkoumá, jak se oblečení, krása, stravovací návyky a péče o vlasy měnily v průběhu historie, ale některé součásti osobitého stylu Francouzek zůstávají neměnné. Ukazuje, že Francouzky především zdůrazňují své přednosti a jen zřídka hovoří o svých slabinách, chybách nebo obavách. V tom je jádro jejich úspěchu a zdravého sebevědomí.