V aréně s vnoučaty - TYROLSKÁ ZUGSPITZ ARÉNA

Co se vám vybaví, když se řekne slovo „aréna“? Vedle obří haly mobilního operátora si většina z nás představí nejspíš býčí zápasy, box, případně starověké gladiátory…

Můj muž a já jsme letos na konci prázdnin vpustili do arény naše dvě vnoučata. Lindě je osm, Adamovi jedenáct. Samozřejmě jsme tam byli s nimi a dbali, aby nedošlo k závažným zraněním. Ale hlavně jsme pozorovali, co se za rok od naší loňské společné dovolené v Emirátech změnilo. Jestli u dětí opět zvítězí tablet nad společnými zážitky s prarodiči. 

Krásy rakouských Alp nás nenechaly ve štychu. Počasí nám přálo, takže i vrchol třítisícovky přímo na německo-rakouské hranici jsme zvládli v šortkách a tričku. Nabídka místních aktivit pro děti převyšuje poptávku. Tyrolská Zugspitz Aréna je zábavná v zimě v létě, bez ohledu na roční období. A dokonce i bez iPadu. 

Lanovka vysoko nad horskými štíty nás ještě víc přimkla k sobě a návštěva domácí farmy v půli náročného sestupu odhalila, co všechno jsme ochotni pro vnoučata podstoupit. Navzdory kolapsu, který během výkonu hrozil dědovi… V malé zoologické zahradě, která umožňuje dětem hladit kozy a ovce i mimo ohradu, jsem zase pro změnu trpěla já. Děda odpočíval na lavičce a já jsem statečně békala, mečela a fotila tu nefalšovanou radost z osobního setkání…Nejdelší bobovou dráhu v celém Rakousku si dopřál Adam dokonce dvakrát a Linda pak ovládla tobogán na koupališti v Ehrwaldu. Plánovaný raft naše děti odmítly a místo něho zvolily raději nelítostný boj o jezdící houpačku. Všechno jsme natočili. Žádné žalování rodičům, stačí dokument… Ostatně, do arény zápasy patří, tak proč by měl chybět nějaký ten kopanec nebo rána pěstí, ne? 

Sečteno podtrženo, společné spaní (i toaleta) v příjemném tyrolském hotýlku nás sblížily s vnoučaty mnohem víc než loňský týden v luxusu u moře. Do budoucna to chce jen trochu víc fyzické kondice a dovolit jim najít aspoň jednoho Pokémona denně. Pak si snad lásku a respekt našich vnoučat obhájíme..

Hezké vztahy s vnoučaty všem prarodičům přeje

                                                                      Hanka Švejnohová

Fotografie : archiv Hanky Švejnohové

www.zugspitzarena.com

Fotogalerie