UTAJENÉ POŽEHNÁNÍ

Královskou svatbu prince Henryho z Walesu s o tři roky starší americkou herečkou Meghan Markle sledoval celý svět, ovšem jednoho z hostů na této události nikdo neviděl. Přitom byl po celou dobu v těsné blízkosti novomanželů!

Přes 5 000 zástupců médií třetí květnovou sobotu zprostředkovávalo do celého světa nejočekávanější událost první poloviny letošního roku - sňatek druhého syna Princezny z Walesu, královny lidských srdcí, před 21 lety zesnulé princezny Diany. Je s podivem, že v rámci přenosů zaznělo její jméno minimálně, přičemž právě ona byla snad nejdůležitějším prvkem v této celosvětově sledované události! Ať už si o věcech mezi nebem a zemí myslíte cokoli, duše Diany byla přítomna celému obřadu. Ona dala v tichosti požehnání svému mladšímu synovi, i jeho vyvolené tmavovlásce, aby vstoupili do instituce zvané manželství. A učinila tak mnohem dříve, než Harry požádal o oficiální souhlas k sňatku královnu Alžbětu II., svou babičku. A i když sňatky v britské královské rodině podléhají jasně daným protokolům, kterých se musí snoubenci a posléze novomanželé držet, aniž by mohli cokoli měnit, tentokrát byla svatba z velké části i pod taktovkou Harryho a Meghan.           Samotný obřad se odehrál v kapli svatého Jiří na královském hradě Windsor, tedy v místě, kde byl Harry pokřtěn. Před 33 (Kristova léta) roky jej tady držela v náručí jeho máma. Místo samo o sobě je velmi emotivní a není divu, že málokdo zadržoval dojetí a slzy radosti, když tuto událost sledoval. Stejně jako matka nevěsty Doria Ragland, které, aniž by si to třeba sama uvědomovala, byla po celou dobu samotné svatební ceremonie oporou Diana, jež ji ve chvílích dojetí dodávala sílu a držela okolo ramen. Manželku svého syna pohladila po tváři ve chvíli, kdy jí Harry navlékal svatební prsten, který patřil právě Dianě. Emotivní síla radosti prostupovala každou citlivou bytostí, což je logické, protože valná většina zúčastněných i sledujících si tento den podprahově a jaksi automaticky spojovala právě s princeznou Dianou. Její stopa, energetický otisk vlídnosti, laskavosti a semknutosti s obyčejnými lidmi, která z Diany učinila jedinečnou osobnost, je v srdcích lidí stále. Její Láska se nikam nevytratila, ta je stejně jako duše nesmrtelná. A právě proto nemohla chybět ani v blízkosti svých dvou synů a těch, kteří ji opravdu měli rádi v sobotu na panství Windsor. Co víc? Její radost a neviditelná přítomnost sehrála nemalou roli v tom, aby byl tento den pro jejího druhého syna výjimečný a šťastný. A od samého rána - což je v místech, která jsou specifická spíše deštivým a pochmurným počasím, také vzácností - prozářený a doprovázen nádherným slunečním počasím. I tohle určitě Diana zařídila, i když na to není důkaz. Což ale v případě velmi silných emotivních situací a prožitků není vůbec třeba, jelikož ten nejsilnější důkaz Vám dá pohlazení na duši a Vašem srdci…

Přesně, jak v kapli sv. Jiří pronesl americký biskup Ronald Curry: V LÁSCE JE SÍLA, NEPODCEŇUJTE JI. VÍ TO KAŽDÝ, KDO SE ZAMILOVAL!

 

 Text: LN/STYLEnew.cz, Foto: TheRoyalFamily/UK, koláž: STYLEnew.cz 

 

Fotogalerie