Unikátní senegalský design v Praze: ručně pletené koše a další bytové doplňky

 Le Patio jako první uvádí na český trh senegalské koše a další bytové doplňky, které jsou ručně pletené tradiční africkou technikou. Výrobky z travin doplněné proužky látky nebo recyklovaným plastikem se svým čistým designem a praktickým provedením hodí do každého interiéru.

Ekologický design napříč kontinenty

„Krásný čistý design a funkčnost společně s pěknými barvami mě okouzlili hned na první pohled“, říká Monika White, která letos objevila jedinečné koše a další bytové doplňky letos v Paříži. „Když jsem navíc zjistila, že jde o tradiční ruční africkou techniku a firma dbá na fair trade podmínky výroby, hned jsem vše objednala pro Le Patio“, doplňuje majitelka obchodů.

 

Francouzská firma EA Déco kromě klasického dovozu provozuje školu tradičního pletení výrobků pro mladé ženy ze senegalských vesnic a také tím, že dále ženy zaměstnává, garantuje jim stabilní příjem a uznání za odvedenou práci. Navíc jde o podporu tradiční techniky, která by bez kupujících zákazníků byla zřejmě odsouzená k zániku.

 

Le Patio doporučuje

Koše, krabice, obaly na květináče, pufy nebo i světla z přírodních materiálů osloví především zákazníky, kteří mají rádi originální ruční design a zajímají se, za jakých podmínek byl produkt vyroben. Koše Ali Baba vás spolehlivě přenesou na orientální tržiště, milovníky současného designu zaujmou koše v jednoduchém designu. Lze zvolit čistě přírodní barevnost nebo vyplétání doplněné o barevné proužky. Koše se hodí na prádlo, hračky, jsou velmi praktické a zároveň vnesou do vašich interiérů poetiku afrických tržišť.

 

Značka EA Déco

Majitele značky EA Déco na jeho cestě Senegalem v roce 1995 okouzlila tradiční západoafrická technika pletení košů a dalších předmětů natolik, že dodnes toto polozapomenuté umění zprostředkovává lidem v zemích, kam výrobky dováží. Bytové doplňky jsou vyrobené z travin doplněné proužky látky nebo recyklovaným plastikem, jsou tedy 100% ekologické. Dovozce výrobky záměrně neupravuje, proto si vždy zákazník kupuje jedinečný originál, který by našel na senegalských tržištích. EA Déco v Senegalu zaměstnává přes 2000 žen a financuje školu, která tradiční techniku pletení předává dál. Pro výrobky je typický unikátní čistý design, který se hodí do každého interiéru.

Ceny produktů z fotografií:

Koše Ali Baba                                   3. 900 Kč      

Koše na časopisy                                  890 Kč

Krabičky L/M/S                     990/650/390 Kč

 

Fotogalerie