TŘI GENERACE - FILM USA

                         FILM POHLEDEM TEREZY POKORNÉ

                                    

Chcete se pobavit, dojmout, zasmát a poplakat si? Pak jděte do kina na film „Tři generace“ . Budete mít určitě radost. Čekají vás mnohá překvapení ve výborně napsaném scénáři a ohromné herecké výkony ve všech generacích. 

Představitelka té nejstarší z nich má nadhled, sebeironii a hlavně veliké srdce matky. Susan Sarandon podává brilantní výkon v roli lesbické babičky, která sice drží záchrannou síť, nad svými ratolestmi (tím je myšlena dcera a vnouče), ale umí také jasně říci, kdy je dost. Noemi Watts v roli matky je stejně skvělá, jako její kolegyně, avšak milující mateřské srdce patřící jí, naopak puká, neb se topí v problému, který může vyřešit pouze ona sama a jedno jakým způsobem tak učiní, její rozhodnutí s konečnou platností ovlivní život jediné dcery – lépe řečeno syna. Je ženou, jež je v daleko větších kleštích, než obvykle ženy v podobné situaci bývají. Svou minulost si zamotala, čímž si dost pokazila přítomnost, ale vypadá to, že budoucnost by nakonec možná mohla dopadnout docela dobře. Zdá se, že má kolem sebe ty správné lidi kteří, ač s kolizemi, nakonec přece jen dorazí ve správný na správné místo. 

A pak je tu generace nejmladší a herečka, jejíž filmová hvězda stoupá, již od útlého dětského věku, doslova závratným způsobem. Elle Fanning má vskutku veliký talent, což prokázala například ve filmu „ Dveře v podlaze “ kde ve věku šesti let zářila po boku Jeffa Bridgese a Kim Basinger. Zde se jí to daří ještě o mnoho více a to má roli vskutku nelehkou. Ač dívka subtilní, křehká, její filmová postava se cítí být klukem, chce být klukem a chová se jako kluk, protože prostě kluk je. Bojuje o své místo ve světě do kterého se narodila a bojuje s tělem do kterého se narodila, aby mohla být doopravdy tím, čím se narodila. Bojuje za změnu svého pohlaví s čímž by se měli vyrovnat všichni, včetně nepřítomného otce.

Tento film je o respektu, veliké toleranci, vnímaní druhého člověka, akceptování rozdílnosti a uvědomění si pravých hodnot lidského bytí. „Rodina je rodina je rodina“ jak by řekl klasik a vy se jednu chvíli smějete, pak vám zatrne a opět přijde smích a zase vám zatrne, tak se to chvíli střídá a najednou se objeví vzdor a na konci možná uroníte slzu. Jde o příběh velmi dramatický, silný, vyprávěný s lehkou notou, aby nakonec o to silněji zaútočil na vaše city...

 

        FénixDistribution                                                                                            

Fotogalerie