Trapný padesátky Mihulová, Melíšková a Tomicová obsadí Českou televizi v novém seriálu nejen pro ženy

V padesáti život končí a začíná mejdan! Své o tom ví Klára Melíšková, Alena Mihulová a Pavla Tomicová, které ztvárnily ústřední trojici padesátiletých žen v dvanáctidílném komediálním seriálu Trapný padesátky natočeného podle scénáře spisovatelky Ireny Obermannové.

První díl uvede ČT1 v pondělí 28. srpna ve 21.00 hod.

Moje postavy mají samozřejmě předobraz v reálném životě. Mám spoustu kamarádek, které poslouchám a pozoruju a pak se jejich řečmi inspiruju při psaní. Figury jsou částečně odposlouchané, částečně odžité a částečně vyfabulované,“ říká scenáristka Irena Obermannová, která seriál psala jak ženskému, tak mužskému publiku.  

Seriálovými trapnými padesátkami jsou tři výrazné české herečky Klára Melíšková, Alena Mihulová a Pavla Tomicová, respektive jejich role Mia, Anča a Ema. Ty právě překročily hranici, za kterou už mnohé nevidí nic než smrt. Zdá se, že tyto tři se už mohou v životě snažit jen o jediné: nebýt trapné. Jejich vzájemné setkání je ale inspiruje k pravému opaku: Být trapné na plné pecky a dělat klidně všechno, co se zdá být v jejich věku nevhodné. K tomu je ovšem potřeba zbavit se manželů, milenců, dětí a především veškerých zábran. Sestěhují se spolu do Miina bytu a začnou znovu žít.

„Hned po prvních zkouškách jsme pochopily, že to bude velká zábava. Natáčely jsme s radostí a těšily jsme se, že spolu můžeme být. Bylo by skvělé, kdyby to ze seriálu bylo cítit,“ přeje si Klára Melíšková a Pavla Tomicová ji doplňuje: „Kolega Marek Holý říká, že u každého projektu je důležité, jak si v šatně sedne dámská část souboru. Od toho se odvíjí atmosféra na place. Něco na tom opravdu bude. Tady jsme si sedly výborně.“ Jejich slova potvrzuje i třetí seriálová hrdinka Alena Mihulová: „Tato kombinace se velmi osvědčila. Na place nám to spolu neskutečně dobře fungovalo a myslím, že nám to i zůstalo. Když se někde potkáme, trapčíme stejně jako při natáčení.“

Mia (Klára Melíšková) je televizní rosnička, která byla odsunuta na druhou kolej dopoledního vysílání. Před ostatními dělá, že to tak není, a hraje si na hvězdu, ale moc dobře zná pravdu. Anča (Alena Mihulová) byla původně žena v domácnosti, která věřila v dokonalý vztah, jenže na začátku seriálu se jí zaběhl manžel a ona své iluze ztrácí. Ema (Pavla Tomicová) je sochařka, která k tvorbě svých soch využívá odpadků, a všichni si ji pletou s opravářkou.

Hudbu k seriálu složil skladatel a jazzový muzikant Emil Viklický, který si v seriálu zahraje částečně sám sebe – kavárenského klavíristu, tichého pozorovatele a glosátora absurdních útrap všech zúčastněných. Text k titulní písni seriálu napsal Jiří Suchý.