TOMÁŠ PADEVĚT MĚ BAVÍ - říká Tereza Pokorná

Jeho aktivity přinášejí radost a potěšení. Je to muž kreativní tvůrčí, chytrý, citlivý, zvědavý, který se stal (mimo jiné) také jakýmsi archeologem - hledačem ztracených písní interpretů, které má rád, kterých si váží, které obdivuje. A protože v tom obdivu není sám, stal se z něj úspěšný vydavatel. 

Na jaře přivedl na svět úspěšné CD – Hana Hegerová Recitál 70 a právě v tyto dny, jsou to fanoušci a milovníci naší největší jazzové zpěvačky Evy Olmerové, kteří od něj dostávají dárek. Dárek krásný a veliký. 

CD které vychází pod názvem : .....JAK DYNAMIT   EVA OLMEROVÁ.

26 písní ztracených v běhu času se znovu narodilo a vy slyšíte hlas mladé Olmerky, jak se jí říkalo, i té na sklonku svého života. Ať už si ji představíte se sklenkou a cigaretou v ruce či bez ní, neb obé se tam dá zaslechnout, její hlas vás zasáhne vždy. Trefí se do duše, srdce, emocí. A to je důvod, proč má stále takovou spoustu obdivovatelů. Ať už žila jakkoli, pila cokoli, a vlastně právě proto, její hlas okouzluje i ty, kteří její čas už nezažili.

Je krásné, že máme i my jazzovou legendu stejně, jak je tomu v kolébce tohoto hudebního žánru, za velkou louží. Právě proto také jedna z kmoter alba paní Eva Pilarová vyslovila jméno své přítelkyně jedním dechem se jmény hvězd z největších. Mluvila o tom, jak když Evu slyšela poprvé, nemohla uvěřit že žena s tímhle hlasem, nemá černou pleť. A tato Dáma ví o čem mluví, vždyť se jí v dobách největší slávy Semaforu přezdívalo: Eva Fittz Pilarová. (Ella Fittzgerald by se jistě nezlobila).

Čas rozhodne, co jsou hity a co odsoudí někam v zapomenutí. Tomáš se pak vydá po stopách těchto ztracených pokladů, aby je vrátil zpět do našeho fokusu a my mohli s překvapením, tyto vzácné drahokami, začít znova objevovat ..... 

Nahrávky jsou sesbírané ze sedmi různých archivů: České televize, Českého rozhlasu, Státního fondu kinematografie, Multisonicu, Firmy 6P Petra Novotného a ze soukromého archivu Jana Vodňanského.  

Dramaturgie alba utváří celek, který evokuje životní příběh, ne jen samotné Evy Olmerové, ale také možná mnohých z nás ... Příběh silný, místy dramatický, jindy odlehčený, veselý i smutný. Žádná píseň na tomto albu není zařazena nahodile, ale zaujímá své důležité a pevné místo v mozaice tohoto příběhu s názvem: .....jak dynamit.  Ze stejného důvodu je také obal alba vytvořen formou komiksového panelu, neboť co je vlastně komiks? Příběh....Budu doufat, že tohle album přijmete s chutí, radostí a s jeho obsahem souzníte.“ - píše v úvodu svého CD výtvarník Tomáš Padevět

 

Já se k němu přidávám a přeji, ať vám tahle “nová“  Eva Olmerová zkrášlí chvíle klidu, snění ... podrží vás ve smutnění .... třeba .... a nebo si jen tak užijte cestu autem někam do vzdáleného města.....        

 

  Tereza Pokorná

                

  Do života bylo Album přivítáno zcela v duchu této veliké zpěvačky a to v legendární pražské hospodě Na Slamníku. Sešli se přátelé, kamarádi a každý z nich se během večera alespoň jednou otočil směrem ke dveřím. Prostředí bylo totiž tak autentické, že všichni hosté získali pocit, že každou chvíli musí vstoupit i sama  EVA OLMEROVÁ .  

Své číše na počest “křtu“ pozvedli : Eva Pilarová, Pavel Smetáček, Jana Koubková, Jan Vodňanský, Jitka Vrbová, Jarka Panýrková, Fero Fenič, textařka Aida Brumlovská, bratr EVY Jiří Olmer a všichni další, kteří byli součástí této krásné oslavy první dámy našeho Jazzu.......

 

 

            

Fotogalerie