Tipy Evy Filipové - Zelená zahrada na pražských Vinohradech

Majitel restaurace Zelená zahrada Jiří Lacina.

Oáza pohody a klidu mezi pražskými činžáky, okořeněná skvělou středomořskou kuchyní a 'čínou' z Vodičkovy ulice

To musíte vědět!

Eva Filipová

Kterou restauraci navštívit?

V domě po pradědečkovi předvedl Jan Lacina , že dobrých nápadů není nikdy dost. Restaurace Zelená zahrada na pražských Vinohradech je toho důkazem. Její majitel Jan Lacina dokázal do posledního metru bezvadně využít prostory. Výborně tu vaří! Jeho bratr Ladislav připravuje moderní středomořskou kuchyni a navíc zde můžete ochutnat 'čínu' z Vodičkovy ulice, která byla v Praze vyhlášená a za kterou sem opakovaně chodí její příznivci.

Jak to tam vypadá?

Překvapí vás moderní interiér. Pokud si vyberete sezení v dolní části, tak si cestou prohlédnete fotografie osobností, které restauraci navštívily. Místnost, kterou příjemně zatepluje krb, ocení především romantické páry. Zimní zahrada se během dne proměňuje díky slunci a ročnímu období a budete zde v těsném kontaktu přírodou okolo. V teplých měsících si zamilujete sezení pod slunečníky v letní zahradě s jezírkem, kde mezi činžovními vinohradskými domy najdete oázu zeleně a klidu.

Co si objednat?

Ze středomořské kuchyně určitě vyzkoušejte Grilovaného lososa zabaleného do řasy nori s mangoldem a ústřicovou omáčkou (240 Kč). Pokud máte zálusk na dnes již legendární 'čínu' z Vodičkovy ulice, pak je výbornou volbou vepřové maso po Sečchuánsku, které je sladko-kyselé chuti (198 Kč).

www.zelena-zahrada.eu

 

Fotogalerie