Tipy Evy Filipové - Plzeňská restaurace Obecního domu v Praze

Radek Dvořák.

Za nejlepší, pěkně vypečenou kachničkou musíte právě sem!

To musíte vědět! Eva Filipová

Kterou restauraci navštívit? Pokud si chcete pochutnat na tradiční staročeské kuchyni a výborném pivu, pak se vydejte do Plzeňské restaurace. Najdete ji v Obecním domě v Praze 1, který patří mezi národní kulturní památky a je naším secesním klenotem.

Jak to tam vypadá? Interiér si nezadá s žádnou restaurací tohoto typu. Velkolepé lustry, masivní dřevěné stoly a venkovské alegorie na stěnách. Secesní styl této velké pivnice, kde je 330 míst k sezení, je z roku 1912 a je považován za nejkrásnější v celé Evropě. Do restaurace musíte sejít do prvního podzemního podlaží. Jedinečnost této restaurace vás nadchne svojí atmosférou.

Co si objednat? Dozlatova upečenou kachnu na staročeský způsob s červeným zelím a knedlíky. V poledne je vždy za výjimečnou cenu 285 kč. Kachna je zde sázka na jistotu. Je skvěle upečená, její obliba trhá rekordy a je raritou v Praze. Za rok 2013 se zde upeklo 4 464 celých kachen, což je 8 931 porcí. Pan Radek Dvořák v Plzeňské restauraci peče tuto oblíbenou dobrotu již 15 let, a tak je celkem jisté, že má recept doslova vymazlený.

www.plzenskarestaurace.cz

Fotogalerie