Tipy Evy Filipové - Bubble Lounge

Majitel Bubble Lounge Martin Novák

To musíte vědět! Eva Filipová a Martin Novák

Jakou restauraci navštívit? Svět šumivých vín najdete uprostřed Prahy , v Jungmanově ulici č. 20. Pokud milujete bublinky, pak jste na správném místě v Bubble Lounge. Ocitnete se přimo v bublinkovém ráji. Čeká vás 80 druhů šumivých vín, včetně šampanského.. Vybrat si můžete Crémanty z různých regionů Francie, Prosecco či Franciacorta z Itálie, Cava ze Španělska,výborný ryzlinkový Vinzersekt z oblasti Mosel, až po sekty z České republiky, Rakouska, Argentiny, Chile, Kalifornie – USA a Jižní Afriky. S velkou péčí vybrané druhy Champagne velkých domů jsou doplněny jedinečnými 1er Cru a Grand Cru menších rodinných vinařství. Milovníci Champagne mohou ochutnat Cuvée, od Blanc de Blanc,přes Blanc de Noirs až po skvělé šampaňské pouze z Pinot Menieur. Zkusit můžete i koktejly, které jsou zaměřeny převážně na míchané nápoje s Champagne a sekty. Zajímavé jsou i jiné, například  inspirované sezónami, módními trendy, ale najdete zde i známou klasiku. Pokud si chcete dát jednu skleničku rozlévaného šampaňského, pak je skvělé Volleraux za 185 Kč. Do Bublle Lounge si však můžete zaskočit i na oběd nebo na večeři , posedět s přáteli a dát si k šumivému vínu něco dobrého. Kdo hledá klid a pohodu, pak je Boubble Lounge dobrou volbou. Je to místo jak stvořené na setkávání se s přáteli. Majiteli tohoto příjemného baru, Martinu Novákovi, se podařilo vytvořit malou oázu uprostřed velkoměsta. Bubble Lounge má mnoho svých specifik. Od oběda do pozdních nočních hodin nabízí foie gras, domácí tataráky, krevety, malé burgery... Pokud chcete zobat jen něco malého k vínu, dejte si sýr, nabídka je poměrně bohatá, nebo si vyberte některé z malých jídel. Můžete sem zaskočit i na jednu skleničku a k ní si udělat radost výborným dezertem. Podle nálady si najdete to, co vám vyhovuje.

Jak to tam vypadá? Prostor je rozdělen do dvou místností. První místnost je prosklená, světlá s velkou vinotékou. Barové stolky přímo vyzývají k tomu, aby se člověk zastavil a ochutnal skleničku šumivého vína. Odtud můžete přejít do druhé místnosti. Ta ve vás evokuje pocit, že jste doma v obývacím pokoji. Pohodlná křesla, na zemi koberec a na stěnách reprodukce obrazů Henri Rousseaua.

Co si objednat? Určitě zde ochutnejte tatarský biftek. Výborný je Hovězí tatarák s kapary, 255 Kč. Kdo má rád krevety, pak stojí za to vyzkoušet Tatarák z krevet s citronovou šťávou a zakysanou smetanou, 245 Kč. A pokud nejste masožraví a dáváte přednost ovoci a zelenině, zamilujete si Avokádový tatarák s římským kmínem a limetkovou šťávou 165 Kč. Výborné jsou i mini hovězí Burgery, s pecorinem , s pečenou slaninou a s hranolky, 215 Kč,  nebo s tvarohem a kozím sýrem 165 Kč. Pečivo je vlastní výroby, a tak můžete mít jistotu, že bude čerstvé a krásně křupavé. Skvělým dezertem je kávový krém s višněmi 145 Kč. Je jak pohlazení.

www.bubblelounge.cz

Foto Dagmar Hájková  

Fotogalerie