TIPY EVY FILIPOVÉ - Asian Temple To musíte vědět

Restaurace v centu Prahy nabízí asijskou a indickou kuchyni.  

Jakou restauraci navštívit?

Říká se, že společnost Gastro Groupe oživí i prokletá místa. Zatím to vypadá, že by to mohla být pravda. V Bílkově ulici 13,  Praze 1, která jim patří, restaurace Asian Temple zatím příjemně překvapuje. Gastronomie je zaměřená na čínskou, japonskou, indonéskou, vietnamskou, thajskou a indickou kuchyni.

Šéfkuchařem je zde Danny Wright, který pochází z Oxfordu, učil se v Londýně u Gordona Ramseyho. Je to velmi kreativní kuchař a umí dobře propojit tradiční receptury s novými trendy. 

Master of spice je titul, kterým se pyšní Unni Govindad. Unni pochází z jižní Indie a je uznávaným expertem na koření a jejich míchání. Používá staré rodinné recepty, které jsou unikátní. Dany a Unni se docela dobře doplňují a jejich zkušenosti se odrážejí na talíři. „Člověk ušetří za letenku do Indie,“  tak hodnotí úroveň jídla Libor Barták, manažer restaurace, který před tím pracoval v Buddha baru. Má zkušenosti, které jsou pro tuto restauraci velkým přínosem. 

 

Jak to tam vypadá?

Rekonstrukce celého interiéru se povedla. Hned při vstupu na vás dýchne příjemná atmosféra. Prostor je rozdělen do několika částí a každý si může vybrat, zda dá přednost úplnému soukromí nebo posezení v dominantní části restaurace s otevřenou kuchyní. Hlavním tématem interiéru jsou starožitná umělecká díla, která jsou rozmístěna podle zákonu Feng-Šuej. Feng –Šuej je tradiční čínské učení, které se zabývá vztahem člověka a jeho životního prostoru v čase. Pokouší se nastolit harmonii a umožnit nerušené plynutí energie ČCHI. Množství a kvalita energie ČCHI mají přímý vliv na zdraví a vitalitu. Útulno v restauraci skutečně je a dobré jídlo určitě vždy k pocitu štěstí přispívá. 

Nad barem, kde se připravuje suši a sašimi visí z proskleného stropu živé zelené listy, které dodávají místu svěžest. 

V přední části restaurace je velký bar, kde můžete ukončit návštěvu restaurace nebo naopak si sem večer zajít jen na drink.

V restauraci je kuřácká část a nachystané jsou vodní dýmky, pro ty, kteří jsou jejich milovníci. Ti, kteří je ještě nezkusili, možná objeví nové radovánky.

Místo klasického jídelního lístku zde dostanete k nahlížení iPod.

 

Co si objednat?

Jako předkrm můžete zkusit Kachní spring rolls – jarní závitky plněné kachním masem, cibulí a karotkou. (160,- Kč). Je k nim osvěžující, výborný okurkový salát a omáčka hoisin. 

Chinesse chilli lamb se smaženou mátou a fazolkami (480, - Kč).  Pro ty, kteří mají rádi jehněčí je to dobrá volba.  Jídlo je příjemně pálivé a velmi chutné. 

Mým favoritem jsou Bami goreng – vaječné nudle s krevetami, hovězím masem a zeleninou (280, Kč). Jsou pikantní a nemají chybu.

Kdo má rád kuře, doporučuji Chicken Tikka  Masala (320,- Kč).  Kuřecí kousky jsou pečené v peci tandoor a jsou podávané v cibulovo-rajčatové omáčce. 

Pro vegetariány jsem ochutnala Vegetarian curry (240,- Kč) – dušenou míchanou zeleninu jemném žlutém kari, s tofu, mladá kukuřice a houby shitake v kokosovém mléce. Jídlo je jemné chuti. 

 

Dezert 

Warm caramelized banana (190,-Kč)  

 

Horký zkaramelizovaný banán je prolitý skořicovým sirupem, ochucený badyánem a k tomu se podává vanilková zmrzlina. 

 

Fotografie : Dagmar Hájková - užití fotografií podléhají autorskému zákonu

Fotogalerie