TATA BOJS A/B - NOVÉ ALBUM

TATA BOJS A/B

Celkově deváté řadové a první v druhém čtvrtstoletí existence Tata Bojs - to je zbrusu nové album s mnohoznačným názvem A/B, jímž kapela navazuje na loňský dvojsingl Strana A. Na novinku si fanoušci museli počkat dlouhé čtyři roky a jak už napovídá samotný obal, obsahuje hodně barevné hudební chutě, které skýtají nejedno překvapení, včetně mnoha zajímavých hostů a dokonce  Mardošova hlavního "pěveckého partu" v jedné z písní.

Sama kapela označuje album za popovou desku, na níž se inspirovala mimo jiné i „současným osmdesátkovým zvukem“.

Nenechte se však zmást, nic z výše zmíněného neznamená v případě Tatáčů žánrové kotrmelce nebo nájezd do středního proudu! Jak jsme zvyklí, kapelu stále zdobí především chytrá hravost a určitá lehkost jak v textech, tak ve zvuku. Napovídá tomu mimo jiné fakt, že na albu čítajícím celkem třináct nových písní zazní například samply z komunikace letu kosmické lodi Apollo 13 nebo z vysílání stanice Hlas Ameriky.

Uslyšíte ale také například skvostnou trubku Oskara Töröka v závěrečné skladbě Noční linky, Yellow Sisters hned v několika písních, nechybí již tradiční Parťákovy smyčce, Doubravánek  a nebo dav z letošního vystoupení Tata Bojs na Colours of Ostrava, jenž má velký prostor v bonusové písni Národní. 

Možná nečekaní a překvapiví hosté jsou pak dvě legendy - Jan Burian a Marek Eben. Tihle dva si zahostovali v písni Rubik a Kubrick, popisující setkání dvou géniů moderní doby na dekadentní party. 

Na albu se nachází také písničky z již loni vydaného singlu Strana A, tedy S ní a Antikvariát, ta ovšem ve zcela novém mixu a s nově nazpívaným vokálem.  

Speciální zmínku si pak zaslouží píseň Běžec, jejíž pěvecký part s ohledem na autenticitu Milan nazpíval a natočil na mobilní telefon při skutečném běhu. Samotná Rubikova kostka se pak výrazně promítla i do vizuálního konceptu alba. 

Obal se - jak už to u Tata Bojs bývá - samozřejmě promítne i do dalších vizuálů souvisejících s novým albem. Tedy mimo jiné i do podoby koncertů nadcházejícího Od A do B Tour, které odstartuje 30. října a bude čítat celkem 13 zastávek včetně koncertu 12. 11. v pražském Foru Karlín, kde bude novinka slavnostně pokřtěna.

 

Nové řadové album po více než čtyřech letech!