TAJNÝ ŽIVOT MAZLÍČKŮ

 

                            FILM POHLEDEM TEREZY POKORNÉ  

 

            

 

Co dělají naši čtyřnozí miláčci, když nejsme doma? A co ti opeření, plovoucí čí plazící se? Na to dostanete odpověď v půvabném, veselém filmu s názvem „TAJNÝ ŽIVOT MAZLÍČKŮ “ Film je sestaven ze všeho co k dobrému rodinnému kinu patří. Legrace a dobrodružství hrají hlavní role, poučení pro naše dvounohé poklady, kterým je převážně určen, je samozřejmě také k mání, a že bychom se my „ dospělí“ nudili, tak to tedy rozhodně ne! Strach z drastických scén, v dnešní době velmi často přítomných i v dětských filmech, mít nemusíte, ale děti si i tak ten svůj, nerozlučně spjatý s dobrodružstvím, přece jen prožijí. A konec? Vše dobře dopadne. Tedy pro ty z vás, kdo s některým z filmových mazlíčků sdílí domácnost. Ti, kteří doma žádné zvířátko nemají, zažijí zřejmě na cestě z kina krušné chvíle. Proto radím, připravit si pádné důvody k vysvětlení, proč tomu tak je a obrnit se proti smutným očím svých milovaných dětí, žadonících po Maxovi, Baronovi, či alespoň králíčkovi jménem Snížek, který ač je zde postavičkou v úvodu zápornou si dětská srdíčka zaručeně získá. A vaše taky…  T.P.

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Max a Katie jsou spřízněné duše, ti naprosto nejlepší kámoši na světě. Co na tom, že Max je pes a Katie člověk? Kdyby se Katie každý den na dlouhé hodiny neztrácela a nenechávala Maxe samotného v jejich bytě, byl by nejspokojenější hafan pod sluncem. Takhle to aspoň platilo do chvíle, kdy si Katie přivedla z útulku chlupaté psí monstrum jménem Baron a rozhodla se, že od té chvíle budou žít ve třech. Mezi Maxem a Baronem to byla nenávist na první pohled. Od první vteřiny vymýšlejí, jak tomu druhému ztrpčit život, což je přivádí do čím dál komplikovanějších situací. Ve finále skončí ztracení, opuštění a obklíčení skupinkou osiřelých zvířat, která pod vedením šíleného králíka vládnou městskému podzemí. Naštěstí má Max doma pořádnou smečku přátel, kteří se rozhodnou, že ho nenechají na holičkách a vydají se ze svých pelíšků na mimořádně dobrodružnou výpravu, jejímž cílem je nalezení a záchrana Maxe. Musí to navíc zvládnout v šibeničním termínu, než se jejich páníčkové vrátí domů. Jestli by nakonec nebylo lepší nepřemýšlet o tom, co bez nás dělají.

Režisér Chris Renaud tvrdí, že na tuto dokonalou rodinnou komedii budou kromě dětí a jejich rodičů houfně vyrážet i milovníci zvířat. „Snad každý člen štábu má doma nějakého mazlíčka a dával k lepšímu humorné historky z jeho života. Tyhle postřehy příběh neskutečně obohacují a dávají mu další rozměr. Ukazují věci, které důvěrně známe,“ říká Renaud. Vzhledem k tomu, že v Čechách a na Moravě je nejvíc psů a koček na jednoho obyvatele v celé Evropě, mají se kina na co těšit. A to i díky fantastickému hlasovému obsazení v čele s Kryštofem Hádkem, Davidem Novotným a Martinem Dejdarem.

  distribuce : CinemArt

Fotogalerie