Svět vůní a zdraví dr. Gaye Papa

Pokud chcete najít ráj vůní a zdraví, jeďte z Prahy směrem na Slapy. Zastavte v malé vesničce Čím a hledejte číslo popisné 97. Právě tady sídlí výrobna Kosmetiky Capri. Unikátní kosmetiky, která stojí na vlastních a originálních recepturách. Stejně jako skvělé léčebné produkty Dr. Gaye Papa.  

    

 

Je zvláštní objevit místo, kde za výrobou kosmetických a léčebných přípravků stojí dva muži. Navíc úplně rozdílní. Každý z jiného koutu světa. S jinou energií, dikcí i barvou pleti. Spolupracují ale jako skvěle seřízený stroj. Vzájemně se doplňují v nápadech, invenci i tvůrčím zanícení. Nechybí jim humor, nápad ani smysl pro detail. Výsledkem jsou produkty, které v sobě nesou významnou informaci pro nás všechny. Léčí, tlumí bolest, posilují, ale zároveň naše tělo vůbec nezatíží. Jsou citlivé. Jsou pečující. V krásně omamné vůni čímské výrobny vás téměř napadá, kam na to ti chlapi chodí?

 

Česká firma s francouzským šarmem

 

Ing. Pavel Čermák, PhD. je výrobním ředitelem společnosti Kosmetika Capri. Vůbec byste nevěřili, že tento mladý sympaťák je otcem čtyř dětí, absolventem VŠCHT, který si v oboru chemie dokonce udělal doktorát. O firmě, které šéfuje, hovoří s nadhledem jako o české firmě s francouzským šarmem. 

 

„Kosmetické přípravky La Chèvre a Le Chaton produkuje naše společnost Kosmetika Capri podle vlastních, originálních receptur. V současné době jsou celosvětovým unikátem,“ vysvětluje. „Základem těchto receptur jsou vzácné složky kozího mléka, vhodně doplněné surovinami mořského původu a rostlinnými extrakty. Je určitě zajímavé, že takto koncipované přípravky nenabízí žádná jiná kosmetická firma na světě,“ dodává.

 

Je třeba dodat, že i náročné klinické testování potvrdilo, že přípravky jsou pro citlivou pleť úžasné. Navíc uleví a pomáhají i alergikům, psoriatikům a atopikům. Ing. Čermák ve firmě působí od roku 2001. Vysvětluje nám, že idea využít kozí mléko pro výrobu originální kosmetiky, se zrodila v hlavě Ing. Polákové CSc.. „Začala s tím už v roce 1995,“ vysvětluje. „Tehdy se v této oblasti kozy chovaly a vyráběly se tu i sýry. Sýry postupně pro nezájem upadaly. Ukázaly se v té době jako neperspektivní. O kosmetiku ale lidé měli stále větší zájem. Naše kosmetika je pěstící. Je vhodná zejména pro velmi citlivé pleti. Prodáváme ji především v lékárnách. V momentě, kdy jsme zjistili, že máme volné výrobní kapacity, začali jsme přemýšlet o tom, jak s nimi naložit. Věděli jsme o člověku, který má velice kvalitní produkty. Stejně jako naše jsou vhodné pro lékárenský trh. Tím jsme zahájili spolupráci s panem doktorem Gayem Papa. 

 

Karitol je král

 MUDr. Gaye Papa pochází ze Senegalu. Je vysoký a úsměv z jeho tváře téměř nikdy nemizí. V Čechách žije od roku 1984, lékařskou fakultu vystudoval v Praze. V hlavním městě se oženil a stal se tatínkem tří dětí. Sympatický Gaye studoval všeobecné lékařství. Stále více se ale zaměřoval na obor alergologie a dermatologie. Dnes je značka Dr.Gaye zárukou kvality, přírody a nositelkou zdraví. Najdete ji nejen v lékárnách, ale i v lázních – třeba v Jáchymově nebo v Lázních Bělohrad. 

 „Neděláme kosmetiku, ale ani léky,“ vysvětluje usměvavý lékař. „Vytváříme něco mezi tím. Vlastně jakýsi doplněk léčby s dobrým účinkem. Takový, jaký můžete s klidným svědomím lidem doporučit. Naše pacienty udržuje v kondici, pomáhá je udržovat zdravé. Cílím zejména na kožní problémy a alergie. Přeji si, aby mé výrobky pacientům přinášely úlevu. Staly se jejich jistotou. Pomocnou rukou, která pomůže a uleví. Bezpečně je provede dnešním světem plným civilizačních neduhů.“

Nejoblíbenějším produktem Dr. Gaye je Karitol. Masážní krém, který obsahuje xylopii, kaštan, kostival a mentol. Geniálně uleví od bolestí zad, kloubů i nohou. Můžete jej využít jako prevenci, doplněk léčby i regenerační kůru. Vyzkoušela jsem sama a mohu jeho skvělé účinky potvrdit. Vážně, Karitol je král!

 

„Vyvíjel jsem Karitol s panem inženýrem Čermákem,“ doplňuje Dr. Gaye. „Je v něm myšlenka, jakou si přeji propagovat. Je v něm naše spolupráce, společná tvorba. V  práci vycházím ze zákona rovnováhy. Číňani říkají jing-jang. Hledám proto rovnováhu i v medicíně. Představte si, že máte problémy s klouby. Cítíte bolest, ale zároveň je to i cévní problém. Stává se, že průtok krve není dobrý. Krev tlačí na nervy a právě tím bolest způsobí. Pokud na bolestivé místo natřete hojivý gel, řešíte problém lokálně. Nemusíte polykat léky. Nezatěžujete organismus. Lék působí na místě, kde je ho zapotřebí. Je to úleva pro člověka, ale výrazně se šetří i náklady na jeho léčbu. Nakonec to není zátěž ani pro přírodu. Právě takový stav vnímám jako ideální.“

 

Vzpomínky na Afriku

 

MUDr. Gaye Papa využívá při přípravě svých léčivých přípravků africké i české byliny. Využívá své zkušenosti ze dvou koutů světa. Hovoří i o tom, jak medicínu vnímají lidé v Africe. „Ještě nedávno jsem tam vnímal velký příklon k moderní medicíně,“ vysvětluje. „Lidé si uvědomili, že její účinky jsou rychlejší. Poslední dobou ale vnímám zvrat. Pacienti se začínají vracet k tradicím. Obnovují znalosti tradiční medicíny, hledají zkušenosti z historie. Právě v historii se dnes hledá moudrost, která pomáhá člověku dnešní doby.“

 

Ing. Čermák a MUDr. Gaye – dva muži, kteří nám do našich životů přinášejí zdraví. Do produktů z jejich společné dílny se promítá i příroda, která je na Slapech obklopuje. 

„Jsme tu stranou“, směje se Ing. Čermák. „Z Prahy sem přijedete do přírody a naprostého klidu. Najednou jste v jiném světě. Nedaleko vás se pasou koně. Ve výrobně navažuji účinné látky, přitom se dívám z okna na koně a mám pocit, že všechna ta krása se do naší práce přenáší! Potěšilo mě, že naši zákazníci se rekrutují z těch, kdo používali třeba i velmi renomované kosmetické značky. Měli u nich však alergickou reakci. Přešli na naši kosmetiku a ta jim vyhovuje. To je pro mne obrovská radost!“ 

 

Produkty Dr. Gaye, jaké byste měli poznat

 

Kromě fantastických vitamínových olejů s vůní levandule, pomeranče nebo grepu je to například kouzelné Shea máslo, které vaši pleť zvláční k neuvěření! Dále hydrofilní oleje, přípravky na pěstění rukou, vlasové kúry, koupelové soli i extrakty s Hibicellou, které dodají energii a optimálně vás naladí. Skvělé jsou i přírodní energetické nápoje s báječnou chutí ibišku se zázvorem nebo ibišku s borůvkou.

Najdete v nich habešský pepř a další plody subsaharské Afriky. Najdete v nich společný cíl a spolupráci dvou mužů, pro které je příroda a zdraví životní metou. Najdete v nich jejich společné vidění světa.

 

 

 Paní účetní Zdenka Chumanová /stojí vedle pana dr.Gaye / z firmy Kosmetika Capri nejraději používá Výživné pleťové mléko, Jemný dětský šampon i Výživný krém na ruce.

Ing. Markéta Prostecká nedá dopustit na Peelingový gel s avokádovým olejem a skvělé šampony

 

 Text : Alena ŠTROBOVÁ              Foto : Dagmar Hájková      www.medinatur.cz

Fotogalerie