SVÁTKY ŘEMESEL - KUNŠTÁT NA MORAVĚ

Letos se již podvanácté v areálu Panské zahrady jihomoravského městečka Kunštát budou odehrávat SVÁTKY ŘEMESEL & KRÁSY UŠLECHTILÝCH KONÍ. Víkend, který propojuje krásy přirozenosti, přírody a starých dobrých časů v unikátním programu, z něhož si vybere každý! Bez ohledu na věk…

Kunštátské Svátky řemesel a krásy ušlechtilých koní přivítaly neuvěřitelných 9 000 návštěvníků. A je velmi pravděpodobné, že letošní ročník trhne rekord deseti a více tisíc příchozích! Chcete být u toho? Prosím… V sobotu 8. a v neděli 9. června se vám nabízí jedinečná příležitost pod širým nebem shlédnout lidová i umělecká řemesla a přehlídku krásy ušlechtilých koní. Spolek Řemesla v Kunštátě letošní ročník věnuje tématu „Hon a lov“ a celá akce je směřována na všechny věkové skupiny příchozích, od těch nejmenších až po seniory, čemuž také odpovídá jedinečný program po oba výše uvedené dny. Nač se můžete těšit konkrétně? Přivítáte krále Jiřího z Kunštátu a Poděbrad, je připravena drezurní show, tanec s Fríským koněm, škola neposlušných poníků, rytířský turnaj, nebo například volné létání dravých draků… Pro nejmenší je připravena jízda na ponících, králičí hop, historický dřevěný kolotoč, dětské dílničky, historická střelnice, výstava drobného zvířectva… atd. Je toho opravdu hodně k vidění, stejně tak k obdivu a společnému sdílení! Organizátoři opravdu neponechali vůbec nic náhodě, ani letos nebudou chybět projížďky na lodičkách, budete moci ochutnat chleba upečený v historické cihlové peci, smlsnout si na trdelnících, frgálech. V sobotu zažijete „Magickou noční show s koňmi“, v neděli ukázku koňských spřežení, historických kočárů a techniky, starých strojů poháněných parní lokomotivou.

            Pokud stále ještě nejste rozhodnuti, zda do Kunštátu zavítat, a zároveň milujete „vůni“ starých řemesel a zlatých českých ručiček, následující namátkový přehled vaše definitivní rozhodnutí určitě posune tím správným směrem! Tak tedy: Pálení dřevěného dřeva v milíři, truhlářství, řezbářství, tesařství, kočárnictví, sedlářství – bičařství, čalounictví, kolářství, bednářství, kamenictví, kamnářství, papírnictví… Stačí? Takže se na vás velmi těšíme v sobotu osmého a v neděli devátého června v nádherném areálu kunštátské Panské zahrady. Nashledanou!

VÍCE INFORMACÍ: www.svatkyremesel.cz

STYLEnew, Foto: archiv Svátků řemesel / www.svatkyremesel.cz, FB: Svátky řemesel a krásy ušlechtilých koní 

 

Fotogalerie