Susanne Vega 14. června, 20.00, Divadlo Archa

Americká písničkářka Suzanne Vega vystoupí 14. června v intimní atmosféře Divadla Archa.Zpěvačka, producentka, vypravěčka příběhů z newyorský ulic a „matka MP3“ patří k nejvýraznějším postavám neo-folkového hnutí počátku 80. let. Její úspěšný debut Suzanne Vegaz roku 1985 a následující deska Solitude Standing ji katapultovaly na pozici folkrockové hvězdy. 

Pro svou šarmantní neokázalost a výjimečný cit pro příběhy velkoměsta a poetiku ulice Susanne Vega získala přízeň publika na obou stranách oceánu. Její koncerty nepostrádají emocionální náboj a 

naléhavost, což potvrdila mnohokrát i před českým publikem. Suzanne Vega se do Čech pravidelně vrací, naposledy v Arše vystoupila v červenci 2014. Na svém nadcházejícím koncertu představí písně ze své nové desky Lover, Beloved: Songs from an Evening with Carson McCullers, která vznikla na základě hry o enigmatické americké spisovatelce Carson McCullers. 

Suzanne Vega se narodila 11. července 1959 v kalifornské Santa Monice. Studovala tanec, od poloviny 70. let vystupovala jako zpěvačka a kytaristka v newyorských klubech. Hudební scéna NYC a návštěva koncertu Lou Reeda v roce 1979 formovala její následnou kariéru. V roce 1985 vydala úspěšné debutové album Suzanne Vega. Následující deska Solitude Standing (1987) představila hitovky Tom’s Diner a Luka, které měly celosvětový úspěch a dočkaly se mnoha coververzí. Suzanne Vega neúnavně a dlouhodobě podporuje charitativní aktivity a kampaně mj. Amnesty International.