Sůl patří nejen do kuchyně, ale i do vany

Omezování soli se může vztahovat k našemu jídelníčku, co se ale týče naší koupele, tam rozhodně se solí nešetřete. Solná koupel si dopřejte alespoň jednou týdně, povzbudí vaše smysly, unavenou mysl i tělo.

Receptů s použitím soli by vám vaše babička vytáhla z rukávu nepřeberně, solí se léčilo v Egyptě, Římě i Řecku. Prakticky každé léčitelství pracovalo se solí. I dnes můžete objevit jednoduchost a krásu v jednom – solná koupel je nejen velmi příjemná, ale také ozdravná. 

Půlhodinový wellness vás postaví na nohy.

Nemáte na odpočinek čas? Určitě ho najděte - stačí 30 minut. Čas věnovaný odpočinku a relaxaci je velmi důležitý.

Jak na wellness ve vaší koupelně?

Se solí k relaxaci

Další variantou soli pro vaši solnou koupel je Prešovská sůl v mnoha různých vůních, která díky přídavku jódu působí pozitivně na celkový stav organismu. Přestože patří jód mezi stopové prvky a naše tělo jej potřebuje jen v nepatrném množství, je pro správné fungování organismu velmi důležitý, a to zejména pro správnou činnost štítné žlázy. Dopřejte si proto koupel, která povzbudí vaše tělo i mysl, navíc s přídavkem tolik potřebného jódu. 

Na závěr

Po koupeli nepoužívejte mýdlo ani šampon. Jen se opláchněte teplou vodou, zabalte se do velkého ručníku nebo županu a zůstaňte v teple. Zvýšíte tak účinek lázně, soli a hořčíku.

Text: Lucie Petrová