Skupina POPEL vydává debutové album. Na pop-rockovém základu kreslí životní příběhy prolnuté s fantaskním světem.

POPEL je novým hráčem na rockové scéně, sestavu však tvoří ostřílení muzikanti. Zpěvák, skladatel a textař Jan Dvořák je frontmanem kultovní gothic-rockové skupiny Jerusalem a sólově se zviditelnil zejména díky svým písním pro Petra Muka (Láska, ta nebezpečná věc, Ty a já (teď a tady), Stoupám ti do hlavy ad.). Kytarista Jan Řičánek byl spoluzakladatelem zmíněného Jerusalemu, na jehož původním repertoáru se v dřívější sestavě také podílel jako autor, stejně jako Radek Zýka, který ovládá bicí sestavu v obou skupinách. Čtveřici doplňuje baskytarista, ale také producent a filmař Michal Habrda.

„Známe se léta, a tak se prostě stalo, že jsme spolu začali na stará kolena hrát. Přátelé jsou fajn, a ještě lepší je mít s nimi kapelu,“ vysvětluje Jan Dvořák zrod skupiny POPEL.

 

Debutové eponymní album sestavila skupina z původních rockových a popových písní těžících ze silných melodických linek a výrazných refrénů. Realistické texty se střídají s fantaskními, každodenní příběhy s pestrobarevnými snovými obrazy. Z nahrávky je cítit radost z hraní a oddanost klukovským bigbítovým snům. „Od našich pocitů a životních postojů vede k písním přímá linka. Všechny vznikaly lehce a s nadhledem.“

Foto: archiv skupiny POPEL