" SIRKAMA " PRVNÍ AUTORSKÁ DESKA SABINY KŘOVÁKOVÉ

 
Právě vychází moje první autorská deska "Sirkama".
Je na ní deset poprockových písniček zpívaných česky. Desku zakončuje Malá večerní, kterou jsem napsala jako úplně první, když mi bylo 16 let a učila jsem se na kytaru. Tenkrát za mnou mamka přišla do pokojíčku a řekla mi:,,Tak Sabi, už umíš tři akordy, tak už napiš písničku. Nikdo ti nikdy nic nenapíše, každej se na tebe vykašle." Tak jsem napsala Malou večerní. Pak jsem samozřejmě strašně moc písniček ,,vyhodila do koše", ale tahle se nakonec na "Sirkama" dostala.
Desku jsem točila s úžasnýma muzikantama (Andrej Karlik - kytara, David Herzig - baskytara, Jakub Šindler - bicí) ve studiu Biotech v produkci Ecsona Waldese a Hynka Tomana, kteří nám moc pomohli a písničky vyšperkovali. S kapelou jsme si v létě zahráli na plno festivalech, například na Rock For People nebo Sázava Festu.
Poblíž Milevska jsme natočili videoklip na pilotní písničku z desky Louky, pole, lán, za něž vděčím Josefu Kašparovi, který napsal scénář a ještě se chopil režie. Bylo to moje první natáčení, takže jsem přesně nevěděla, co mám dělat, ale v klipu se mnou hrál můj dlouholetý kamarád Petr Mol, takže jsme to spolu nějak dokázali. S klukama z kapely jsme dělali toasty a mazali chlebíčky, takže jsme si při dvou natáčecích dnech užili plno srandy.:) V blízké době plánujeme další videoklip a na podzim turné.
 foto : Lenka Hatašová
 

Fotogalerie