S ČARODĚJKOU SE OPRAVDU POBAVÍTE!

Pokud vejdete do knihkupectví a nemáte jasno v tom, o jaký kousek rozšířit svou knihovničku, je téměř v nadlidských silách prodrat se tou záplavou titulů… A právě proto, abychom Vám v dnešní hektické době ušetřili čas, rozhodli jsme se upozornit Vás na tituly, které by – dle našeho soudu - Vaší pozornosti uniknout neměly. Nejprve si samozřejmě danou knihu přečteme a teprve poté, když usoudíme, že je dobrá, ne-li přímo skvělá – právě pro Vás, naše čtenářky, objeví se na STYLEnew.cz!

Když mi kamarádka z ničeho nic při schůzce u kávy tuto knížku podala a řekla, že bych si ji měl přečíst, přiznávám, že jsem na ni chvíli nevěřícně zíral. Osobně by mě nenapadlo po ní v knihkupectví sáhnout. Ale… Ona věděla, proč mi ji doporučuje a já jí nakonec za to poděkoval. Pobavil jsem se, zasmál se, opravdu odreagoval a co hlavně – přečetl jsem ji jedním dechem. Napoprvé. Od začátku do konce. Nechtěl jsem o nic přijít a bylo mi líto, že už je konec. Škoda, protože bych s velkou chutí četl dál a dál…

 

            ČARODĚJKA je psaná svižným a velmi lehkým perem, které Martin Čáp navíc obohatil nenuceným vtipem a pointami, nad nimiž se ani na chvíli nepozastavíte, tudíž nejste nuceni přemýšlet nad tím, co chtěl autor vlastně říct. Při čtení příběhu dívky, která dostala nezvyklé jméno Oxana, se na žádné z více než dvou set stránek nezaseknete, ani vás nenapadne použít záložku a knížku odložit na noční stolek s tím, že se k jejímu čtení „zase někdy“ vrátíte. Za to můžu dát ruku do ohně.

A i když je tato knížka prioritně určená dívkám a ženám, tajně doufám, že si ji přečtou i pánové. Ne proto, že by museli, ale proto, aby se odreagovali, na chvíli vypnuli a nenuceně se pobavili nad situacemi z reálného života vyobrazenými odlehčeným stylem. Velkou výhodou pro vás – ať už dámy, či pánové – je, že nemusíte absolutně nad ničím přemýšlet! Jen číst a bavit se. A o to jde přece v prvé řadě, ne?! Á propós, už na vás někdy někdo vybafl: „Ahoj, já jsem čarodějka?“ Že ne? Pak je ten nejlepší čas, abyste si ČARODĚJKU pořídili a přečetli. Protože pak vás už 100% takové vybafnutí nepřekvapí a vy s nadhledem budete ihned připraveni správně zareagovat!

 

Hodnocení STYLEnew:  95%

Recenze: Lubomír Nečas, Obálka knihy: Cosmopolis/Grada