Sandra K. Jirovec – Sem a tam

Ve dnech 10. 10. 2014 - 14. 11. 2014 se koná ve výstavních prostorách Galerie Mánesova 54 výstava malířky Sandry Klima Jirovec s názvem „Sem a tam“.

Tato výstava představuje cca 80 obrazů různých rozměrů a námětů, inspirovaných jak českou tak francouzskou tématikou. Výstava je otevřena od pondělí do pátku od 10 do 18 hodin, v sobotu od 11 do 17 hodin, vstup zdarma.

K výstavě je připraven bohatý doprovodný program. Slavnostní zahájení proběhne ve čtvrtek 9. října v 18 hodin v Galerii Mánesova 54, za účasti Chantal Poullain, patronky výstavy.

 

 

 

Akademická malířka česko-francouzského původu Sandra M. Jirovec (1971), narozená v Paříži, studovala nejdříve angličtinu na Sorbonně. V roce 1991 absolvovala studijní pobyt v ateliéru profesora Sopka na pražské Akademii výtvarných umění. Od roku 1994 studovala na prestižní školu Ecole Nationale Supérieure des Beaux - Arts de Paris, kterou absolvovala v roce 2000.

Žije a pracuje střídavě v Poděbradech a v Paříži. Častým tématem její tvorby je portrét a autoportrét, figurální a krajinářské kompozice, motivy psů.

V České republice již vystavovala několikrát.

Výstava PRAHA – PAŘÍŽ, SEM A TAM je ojedinělý projekt, jehož specifikum je ve zvláštní dualitě toho, že autorka střídavě žije a maluje na ve dvou zemích. Dvojice tématicky podobných obrazů, malovaných u nás a ve Francii, vypovídá jak o rozdílech, tak o společných rysech obou zemí a nabízí zajímavá srovnání. Neméně významným cílem je také připomenout vzájemné vztahy a spolupráci obou zemí, která má dlouhou historickou tradici. 

VÝSTAVU připravila Galerie Mánesova 54 a.s. a autorka

 

http://www.manesova54.cz

 

 foto -dagmar hájková

 

Koncepce výstavy: Dr. Jiří Jaskmanický a Ing. Arch. Rostislav Klíma

 

 

 

Fotogalerie