SAMHAIN – KOUZELNÁ NOC, KOUZLA, VĚŠTĚNÍ, SÍLA MAGIE…

Přechodem z posledního říjnového dne do prvního listopadového se nejen zkracuje den a prodlužuje noc, ale zároveň nastává velmi důležitý okamžik, který se řadí mezi nejdůležitější pohanské / keltské svátky.  Říká se, že se jedná o silně magickou noc, kdy bychom měli „pohřbít“ vše staré, veškerou svou minulost a oslavovat vše příchozí a nové!  

Vše, co bude probíhat v nejbližších dnech je úzce spjato s našimi vzpomínkami na ty, kteří nás již opustili. Ať už se jedná o Dušičky, Samhain, v posledních letech (přiznejme si, že prioritně z obchodního hlediska!) Halloween … - všechna tato označení jsou spjata s dušemi, které již opustily náš pozemský svět a „dívají se na nás“ z jiné dimenze. Ovšem ruku na srdce, opravdu si ti, které jsme milovali, ale už tady s námi nejsou, zaslouží, abychom na ně tzv. hromadně, jako na povel, vzpomínali jen jednou do roka? Myslím, že si zaslouží mnohem více … Nechci se pouštět do rozborů toho, kdo a kdy vymyslel to či ono označení výše uvedených svátků, protože to ve finále není absolutně podstatné! Mnohem důležitější je fakt, že stále více lidí (napříč světem) z vlastního rozhodnutí věnuje větší a silnější důraz duchovnu. A s tím souvisí i přechod do veskrze zimního, temnějšího a chladnějšího období, kdy se příroda pozvolna odebírá ke spánku, vše se jaksi samovolně zpomaluje (vyjma pracovních výkonů, kdy se od nás vyžaduje stále víc…) a i tímto způsobem nám dává příroda zřetelně najevo, že bychom měli následovat její rytmus. Poslouchat to, co nám od nepaměti v těchto dnech naznačuje. Tvrdíte, že to nejde, že je to ve Vašem případě absolutně nereálné? Omyl! Je to mnohem reálnější, než si vůbec uvědomujete, protože zvláště v dnešní době znamená MÉNĚ mnohem víc, než na první pohled vypadá!

I VČEREJŠEK JE MINULOST A NEJLEPŠÍ JE NECHAT HO PLAVAT …

Tak jako každý konec předurčuje příchod nového začátku, platí to pochopitelně i obráceně! Každý začátek nechává za sebou konec něčeho. To, co skončilo, je tudíž jednou pro vždy minulostí a tu bychom měli nechat být. Maximálně poděkovat, ale rozhodně se v ní nešťourat a sami sebe vyčerpávat nejrůznějšími vnitřními dohady o tom, co bychom „tehdy“ udělali líp, jak jsme měli „tenkrát“ hovořit s tím či oním … Nic nebylo špatně, protože jsme jednali TADY a TEĎ, ale s tím rozdílem, že jsme v tu dobu neměli tolik životních zkušeností a poznatků, jako máme nyní! To je celé! Proto i nyní tím NEJLEPŠÍM, co můžete pro sebe v „magickou noc“ z posledního říjnového na první listopadový den letošního roku udělat, je – NECHAT JEDNOU PRO VŽDY BÝT MINULOST.

„ČAROVÁNÍ,“ KTERÉ ZVLÁDNE ABSOLUTNĚ KAŽDÝ!

Pokud cítíte, že tohle jen tak sami nezvládnete, vyzkoušejte se zapálením svíčky – ať už na místech posledního odpočinku, kam zavítáte, nebo doma, tam, kde se cítíte vnitřně nejbezpečněji – při vzpomínce na každého, kdo již přešel na druhý břeh, jeho či její duši požádat, aby Vám pomohla zbavit se tíhy všeho, co s sebou vláčíte a má to přímou spojitost s Vaší minulostí. Je třeba, abyste tak učinili opravdu od srdce a s vnitřním přesvědčením, že „tyto věci“ nejsou pohádkou, ale skutečností, která se opravdu děje! A NEZAPOMEŇTE NA PODĚKOVÁNÍ, což je velmi důležité, protože tím tento pomyslný rituálek energeticky uzavřete. Součástí Samhainu, Dušiček, stejně tak Halloweenu je množství popisovaných rituálů, chcete-li čarování, které Vám předkládají, co můžete udělat, aby se stalo „tohle“ nebo „támhle to“. A víte, který rituál je opravdu nejlepší pro Vás samotné? Ten, který si pocitově (či intuitivně) začnete dělat sami. Tak, jak chcete. Tak, jak to cítíte. V duchu, či nahlas si můžete přát, vizualizovat, tedy myšlenkami zhmotňovat  COKOLI! Samozřejmě mám na mysli záležitosti veskrze pozitivního rázu, jelikož cokoli jen minimálně negativně zabarvené se Vám jednoho dne dvojnásobně vrátí. Chce se mi říct, pamatujte, prosím, při tom na slušné vychování, ale v případě právě Vás – tedy toho či té, kteří tyto řádky čtou – nemám sebemenší pochyby, že jste tzv. čisté duše. No a právě proto vyzkoušejte zcela jednoduchý postup na zhmotnění svého přání: ZAPALÍTE SI V KLIDU BÍLOU SVÍČKU, ZVOLNÍTE SVŮJ DECH, ČÍMŽ SE ZKLIDNÍTE A SVÉ ENERGIE POZVOLNA A NEVĚDOMKY NALADÍTE NA STEJNÉ FREKVENCE ENERGIÍ VESMÍRNÝCH, S RADOSTÍ SE POHLEDEM ZAMĚŘÍTE NA PLAMEN SVÍČKY (symbolizuje věčné světlo!) A BEZ SEBEMENŠÍCH POCHYBNOSTÍ VYSLOVÍTE (nahlas či v duchu) SVÉ PŘÁNÍ TAK, JAKOBY UŽ BYLO ZREALIZOVANÉ. Nepochybujte, neházejte si do hlavy myšlenky typu: Ale, co když… apod. – protože tím celý proces anulujete. Jednejte v duchu TADY a TEĎ, protože ve skutečnosti ani nic jiného není, a přejte si s takovou jistotou a přesvědčením, aby Universum, tedy Vesmír mohl okamžitě konat a splnit Vám co nejdříve to, co si tímto způsobem „vyčarujete“. A ještě jednou podotýkám: „ČARUJTE“ VÝLUČNĚ S POKOROU, LÁSKOU A OD SRDCE. Tak HODNĚ ŠTĚSTÍ…  

 

Text: Lubomír Nečas, Foto/Auf-layout design photo: STYLEnew.cz/2019

Fotogalerie