Různé podoby kovu v jarní kolekci nábytku Le Patio

V jarní kolekci nábytku Le Patia tentokrát převažují kovové kousky různých stylů. Na své si přijdou milovníci art deca, retro stylu nebo i klasického industriálu. Z kovu můžete mít prakticky všechno – od komod a odkládacích stolků až po židle, knihovny, vinotéku nebo zrcadla. Každý kousek je originál a dobře se kombinuje s většinou interiérových stylů.

Kov jako součást různých stylů

Kovový nábytek a doplňky si stále ještě mnoho lidí spojuje jen s industriálním stylem velkých loftů. Nicméně kov se v interiérech používá již několik století a často do našich domovů vnáší prvek elegance. Je dobrým protipólem k čalouněnému a dřevěnému nábytku. Kov jako materiál je nesmírně praktický a používá se všude tam, kde klademe vysoké nároky na pevnost.

Jarní kolekce nábytku Le Patio

Le Patio ve své jarní kolekci nábytku nabízí kovové kousky různých stylů a funkcí:

Je létání pro vás příjemným zážitkem? Pak si pořiďte komodu, která je ze dřeva, ale obložená tenkými kovovými pláty a dokonale tak imituje letecké konstrukce. Výsledkem je originální kousek, který v interiéru skvěle komunikuje se dřevem nebo se perfektně vyjímá vedle čalouněného sofa. 

Máte rádi kousky zachráněné ze starých továren? V tom případě se vám zalíbí kovová komoda se šuplíky, která zřejmě byla původně kartotékou.

Milovníkům elegantního stylu doporučujeme mosazné odkládací stolky svým vzhledem odkazující k art decu nebo 60. létům. Stále je in kombinace mosazi a mramoru.

Praktický kovový regál, rohové police, odkládací sestava do předsíně nebo kovová vinotéka – to jsou přesně ty praktické doplňky, které vám pomohou zorganizovat vaše věci a zároveň mají zajímavý design. Nekupujete si kousek, který má většina českých domácností.

Elegantní kovové židle a zrcadla v zajímavých kovových rámech jsou již klasikou Le Patia, ale vždy se snažíme přivézt další nové modely.

Indický nábytek Le Patio

Indický nábytek Le Patio osobně vybírá a často i navrhuje majitelka obchodů, Monika White. 

Většina kolekce je vyrobená z mangového dřeva, starožitné kusy jsou z teaku. Předností tohoto typu nábytku je kvalita a krása starého dřeva s nenapodobitelnou patinou. Tato patina – pozůstatky starých barevných úprav, kování, oděrky a povrchové praskliny - mohou působit jako zdánlivá nedokonalost, ale právě to vytváří jedinečný půvab. Proto je každý solitér originálem, má svůj příběh. Náš nábytek osloví také ty, kteří smýšlejí ekologicky, a tudíž se nechtějí podílet na nadvýrobě nových věcí. Součástí indické kolekce je pravidelně kovový nábytek s doplňky, které jsou inspirované různými styly: od art deca, přes 60. léta až po industriál a boho styl. Nepodporujeme mainstream, vidíme krásu ve všech fázích životního cyklu v souladu s filozofií wabi-sabi. Z Indie také dovážíme bytové doplňky, jako jsou zrcadla, šperkovnice, paravány, ozdobné panely a další dekorační předměty z bronzu, dřeva a mramoru. Protože je nábytek vyráběn jednotlivě či v malých sériích, nelze ho objednat z katalogu, ale často je možné na přání klienta dovézt kusy podobné dříve nabízeným. Stačí nám poslat dotaz.