Rouge Cassis: Bytová gurmánská vůně z burgundských svahů

Objevte gurmánskou vůni, která v sobě kombinuje pikantnost a svěžest ovoce s teplými orientálními nótami. Černý rybíz má prokazatelné protizánětlivé účinky a tak se tento parfém skvěle hodí pro nadcházející období. V kompozici dále zaujme růžový pepř posilující obranyschopnost organizmu a davana oceňovaná ajurvédou pro svoje antidepresivní účinky. Vůni si můžete pořídit v podobě svíčky, vonného oleje, parfému, difuzéru či tyčinek.

Černý rybíz z burgundských svahů vás osvěží během podzimních a zimních měsíců

Na prosluněných burgundských svazích dozrává černý rybíz se svými jiskřivými plody oděnými do tmavého šatu. Stejně jako jeho soused, hroznové víno, získává svůj charakter z té stejné úrodné půdy, která je proslavená vynikajícími víny. Lahodná plná vůně je zvýrazněná intenzivní ambrovou dřevitou stopou.

 Složení kompozice:

Hlava:

Srdce:

Základ:

 

Esence z černého rybízu je díky své výrazné, ovocné, částečně mátové a citrusové vůni  často nezbytnou součástí přírodních parfémů. Navíc má protizánětlivé účinky, takže kromě olfaktorického zážitku vám může posloužit jako prevence proti nachlazení.

Růžový pepř je jako rostlina spíše příbuzný s oříšky kešu než s pepřem černým. Jeho strom považovali Inkové za posvátný. Proto nepřekvapí, že esenciální olej posiluje obranyschopnost organismu.

Květy davany jsou součástí tradičních květinových ozdob, které se dávají v Indii bohu Šivovi. Esenciální olej se v Indii stále běžně používá, zejména v ajurvédské medicíně. Je známý svými afrodiziakálními a antidepresivními účinky.

O firmě Estéban

Luxusní bytové parfémy Estéban se v jižní Francii vyrábějí již přes třicet let. Nenapodobitelná kombinace středozemního životního stylu s japonskou kultivovaností a smyslem pro inovace doladí atmosféru každého interiéru. Firma dbá na ekologický přístup – např. všechny vonné svíčky a tyčinky jsou 100% přírodní, bez přidaných chemikálií. Estéban jako první na trh uvedl elektrické difuzéry, které efektivněji provoní interiér než klasická aromalampa. Pro značku je typická neglazovaná keramika využívaná jako nosič vůní.

 

 Pěkný den s vůní levandule:) přeje Kateřina Marková R. Pereira

 

Fotogalerie