RADŮZA PŘEVZALA PLATINOVOU DESKU ZA MARATHON, PŘIPRAVUJE SPECIÁLNÍ KONCERTY S FILHARMONIÍ A TAKÉ KOMPONUJE HUDBU PRO FILM TENKRÁT V RÁJI

Písničkářka Radůza převzala  platinovou desku za prodej CD s knihou Marathon - Příběh běžce

Marathón - příběh běžce tvoří písničkové CD a kniha 16 povídek, které spojuje osoba vypravěče a válečné téma. Radůza je vypráví z pozice ženy, muže, dítěte, zrádce, zbabělce, hrdiny, krysy, psa a podobně. Začíná bitvou u Maratonu a končí v roce 1946 v Sudetech. Radůza pro spojení povídek tvořících souvislou dějovou linku a doplněných písněmi zvolila název chansonetto. Album vyšlo loni v květnu a od té doby se stále drží mezi nejprodávanějšími tituly - dle hitparády IFPI- ČR. 

Radůza taky vydala knihu třinácti autobiografických povídek o svém dětství Čáp nejni kondor, kde s humorem načrtává realitu sklonku 70. let. 

V těchto dnech písničkářka dokončuje hudbu k filmu Tenkrát v ráji, kterou natáčí společně se svou kapelou, ale i sama s harmonikou nebo s Janáčkovou filharmonií Ostrava. Film pojednává o tragickém osudu našeho předního horolezce Josefa Smítka v dobách 2. světové války a premiéru bude mít na podzim. 

Příznivci Radůzy se mohou těšit na speciální koncert s Plzeňskou filharmonií, kde zazní průřez její tvorbou, ale zejména písně, jenž dle samotné zpěvačky, orchestr sluší nejvíce jako například Žalm 22, Ať není mi líto či Gaia. Koncert se uskuteční 26. května v plzeňském koncertním sále Peklo.

Koncertní sezónu zakončí  Radůza 23. června speciálním koncertem na pražském Střeleckém ostrově. Vzácnými hosty budou například zpěvačka Aneta Langerová a frontman skupiny Zrní Jan Unger.

 

www.raduza.cz  foto : supraphon